דיווח: "חיילי צה"ל עוצרים מסתננים אפריקנים בשטח סיני"

ארגוני זכויות אדם טוענים כי חיילי צה"ל עצרו, באישור מצרים, מסתננים מאפריקה, והעבירו אותם לידי הצבא המצרי – כך על פי הדיווח בעיתון "וושינגטון פוסט" וסוכנות הידיעות איי-פי. עוד טענו הארגונים, כי בדרך פעולה זו מתגברת ישראל על קשיים משפטיים שמונעים ממנה סילוק מהגרים משטחה. צה"ל: פעילותנו נעשית כדין

צה"ל פועל בשטח סיני? (AP)

האם מצרים מאפשרת לישראל לפעול בשטחה נגד מסתננים מאפריקה? העיתון "וושינגטון פוסט" וסוכנות הידיעות איי פי, מצטטים ארגוני זכויות אדם כאומרים כי חיילים ישראלים עצרו - באישור הרשויות במצרים - מסתננים שהגיעו לשטח סיני, והעבירו אותם לידי הצבא המצרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד פורסם, כי אותם ארגוני זכויות אדם טענו באוזני העיתונאים כי בדרך הפעולה הזו יכולה ישראל להתגבר על הקשיים המשפטיים העולים מהעיסוק בסוגיית מעצר המהגרים המגיעים לשטחה דרך הגבול המצרי - המונעים ממנה את סילוק המהגרים מתוך שטחה. בדיווחים אף צוטט גורם צבאי, שהדגיש כי "כל פעילותו של צה"ל מתבצעת במסגרת החוק הבינלאומי".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צה"ל פועל במרחב הגבול, במקום בו לא הושלמה הגדר, זאת על מנת למנוע חדירה של פעילות חבלנית עוינת כמו כן הברחות פליליות והסתננות גבול בלתי חוקית".

עוד נמסר, כי "בשבועות האחרונים, נאלצו כוחות צה"ל מספר פעמים למנוע כניסת מסתננים במהלך ניסיונות כניסה לא חוקיים לשטח מדינת ישראל עד להגעת כוחות מצריים אשר לקחו את המסתננים. פעילות כוחות צה"ל נעשית כדין".