גנץ מתייחס לאירועים בדרום: "לא תמיד תהיה לנו התרעה מוקדמת"

במהלך טקס יום ההוקרה למערך המילואים בצה"ל התייחס הרמטכ"ל לאירועים האחרונים בגבול הדרום. "סיכול הפיגוע בכרם שלום הצליח בזכות יעילות הכוחות ואיכות המידע המודיעיני. אך לא תמיד יהיה ברשותינו מידע שכזה", ציין גנץ והבהיר: "האירועים האחרונים מחייבים את צה"ל להתכונן לכל תרחיש"

ארבעה ימים לאחר מתקפת הטרור שהתרחשה באזור הדרום, התייחס הרמטכ"ל בני גנץ לאירועים באזור. במהלך טקס יום ההוקרה למערך המילואים בצה"ל, אמר הרמטכ"ל כי על אף ההצלחה בסיכול הפיגוע אין הכרח כי בעתיד יימצא מידע מודיעיני שיאפשר זאת. "הנסיונות האחרונים לפגוע בישראלים סוכלו בזכות יעילותם הגבוהה של הכוחות והודות למודיעין מדויק. לא תמיד תהיה ברשותנו ההתרעה המוקדמת לכן עלינו להיות מוכנים לכל תרחיש", הסביר גנץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרמטכ"ל ציין כי בישראל ובצה"ל עוקבים בדאגה אחר השינויים המתרחשים בסוריה ובמצרים, וכי על ישראל להיערך לאפשרות של עימות כולל באזור. "האירועים האחרונים מחייבים את צה"ל להתכונן לכל תרחיש - אפילו לעימות כלל חזיתי", הדגיש.

גנץ אמר את הדברים במהלך נאומו בטקס ההוקרה לחיילי מערך המילואים בצה"ל. בנאומו שיבח גנץ את עמידותם של חיילי המערך ואת נכונותם לשרת. "האירוע הזה בו אנו אומרים תודה, אינו פחות חשוב מכל תרגיל מבצעי", אמר גנץ והוסיף כי שירות במערך המילואים הינו "ביטוי ראשון במעלה למחויבות חברתית ולאחריות אישית כלפי ביטחון המדינה".