אתר פלסטיני עצמאי פרסם תמונות "טייסי חיל האוויר"

מפעיליו של אתר אינטרנט פלסטיני עצמאי, שאמינותו מוטלת בספק, פרסמו את תמונותיהם הגלויות של קצינים בכירים וטייסים בחיל האוויר. בנוסף נחשפו תאריכי לידה ומספרי תעודת הזהות של הקצינים, בהם תא"ל בצה"ל

תמונות ופרטי ה"טייסים", כפי שפורסמו (חדשות 2)

אתר פלסטיני עצמאי פרסם היום תמונות של ישראלים - וטוען כי מדובר בטייסי חיל האוויר. באתר נראים פניהם של "הטייסים" - ביניהם קצין בדרגת תת-אלוף המשרת כיום בצה"ל, ואף מופיעים פרטיהם האישיים, כולל תעודות הזהות, דרגותיהם ותאריך לידתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתר האינטרנט - שמידת אמינותו אינה ברורה - חושף את תמונות משרתי חיל האוויר, כך לטענתו, ואף מציין כי "כל התמונות שייכות לחיילים הנמצאים בשירות פעיל". מפעילי האתר אף פירסמו את משנתם ואת המניע שגרם להם לפרסם את אותן תמונות.

מפעילי האתר: "חולשתה של ישראל טמונה באנשיה"

בדף הבית של האתר הפלסטיני נכתב, כי "מצבה הטוב של ישראל הוא זמני בלבד". מפעיליו אף האשימו את "לוחמים" בפשעי מלחמה. "עם כל חוזקתה של ישראל - חולשתה טמונה באנשיה, שהם פגיעים בהכרח".

עוד נכתב, כי "הם (החיילים) בחרו לרתום את כישוריהם להשמדה המונית  בעיירות וכפרים ברחבי עזה, בגדה המערבית ובלבנון. הגנת המדינה הופכת אותם לחסינים. מעטה האנונימיות שממנו הם נהנים גורם להם להסתובב ברחוב ללא חשש".

רוני בכר, מנהל תחום תקיפה וסייבר ב"אבנת" אבטחת מידע, מעריך כי המידע שפורסם זלג באחת משתי דרכים: ייתכן שגורם מורשה החזיק את הפרטים בדואר האלקטרוני אישי שנפרץ, או שהחיל מחזיק אתר צדדי לתקשורת פנימי שנפרץ.

גורם צבאי סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, כי "הנושא מוכר לצה"ל והקצינים יתודרכו בהתאם על מנת לשמור על ביטחונם האישי".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "פרסום רשימת השמות על ידי ארגון פרו פלסטיני מוכר לצה"ל. הפרסום, רצוף השגיאות, מהווה ניסיון נוסף של גורמים אנטי ישראליים לפגוע בזכותה הלגיטימית של מדינת ישראל להגן על עצמה דרך האשמות כזב".

עוד נמסר, כי "צה"ל ומשרדי הממשלה הרלוונטים עוקבים באופן שוטף אחר הניסיונות לנקוט תהליכים משפטיים נגד מי שפועל מטעם מדינת ישראל במלחמתה בטרור ונוקטים צעדים מתאימים. צה"ל ימשיך לפעול בהתאם לדיני הלחימה של המשפט הבין לאומי".