סעודיה במסר תקיף לישראל: "ניירט מטוסים בדרך לאירן"

בכירי מערכת הביטחון האמריקנית שהגיעו לאחרונה לישראל העבירו מסר תקיף ממדינת המפרץ לפיו בכוונתם ליירט כל מטוס ישראלי שיעבור בשטחה בדרך לתקיפת מתקני הגרעין באירן. גורמים ישראלים טוענים כי המסר הועבר במסגרת מערכת הלחצים האמריקנית והניסיון למנוע פעולה לא מתואמת

מקל בגלגלי התקיפה הישראלית? ארכיון (דובר צה"ל)

סעודיה משגרת מסר תקיף לישראל דרך גורמים אמריקנים לפיו לא תאפשר למטוסי הקרב הישראלים לעבור בשטחה בדרך לתקיפת מתקני הגרעין באירן - כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

רכבת אווירית של בכירי מערכת הביטחון הגיעה בשבועות האחרונים לישראל על מנת לדון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולנסות להניע אותו מתקיפה אפשרית. הבכירים האמריקנים טענו בפני עמיתיהם הישראלים כי סעודיה מאיימת ליירט כל מטוס שיעבור בשטחה.

מסר סעודי לישראל, המלך עבדאללה (רויטרס)
למרות העליונות המבצעית של חיל האוויר הישראלי במזרח התיכון, מקבילו הסעודי מצויד במטוסים אמריקנים מתקדמים והוא נחשב לאיכותי ומקצועי. גורמים ישראליים בכירים טוענים כי המסר הסעודי הועבר במסגרת מערכת הלחצים שמפעילים בכירים אמריקנים במטרה למנוע פעולה ישראלית חד צדדית ולא מתואמת.

היחסים בין ריאד לטהרן מתוחים מזה שנים, סעודיה הביעה לא פעם חשש מפני התחמשות הרפובליקה האסלאמית בנשק גרעיני. לפני שלושה חודשים פרסם הוושינגטון פוסט מזימה אירנית להתנקש בחייהם של בכירים סעודים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת