חשד: מפקדי המתעללים מחטיבת "כפיר" ידעו - ושתקו

מצ"ח בודקת חשד לפיו המפקדם הזוטרים של החיילים החשודים בהכאת לוחם חטיבת כפיר ידעו על המעשה, אך לא דיווחו על כך למפקדים. אחד הלוחמים: "זו מסורת של שנים וזה היה משחק, גם המפקדים שלנו עשו את זה". רב"ט סער מזרחי שהוכה על ידי החיילים עדיין מאושפז בבית החולים

החיילים החשודים, השבוע (חדשות 2)

פרשת ההתעללות בחטיבת כפיר: המשטרה הצבאית החוקרת בודקת חשד לפיו המפקדים הזוטרים של החיילים ידעו על ההכאה אך לא דיווחו על כך למפקדיהם. בינתיים, בבית החולים "העמק", בעפולה עדיין מאושפז רב"ט סער מזרחי, שנפל קורבן והוכה כי נגע ב"מקל הפז"ם" של הלוחמים הוותיקים בפלוגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך ה"זובור" האלים חסמו הלוחמים את דלת הכניסה לחדר עם כיסא, וניצלו את הזמן כשהמפקדים היו בטקס חילופי מפקד גדוד. החשודים עדיין טוענים בתוקף כי מדובר במשחק ובמסורת שהייתה נהוגה במשך שנים. "גם המפקדים שלנו עשו את זה לחיילים הצעירים שלהם", סיפר אחד מהם.

מנגד, בחטיבת כפיר טוענים כי המקרים חריגים ולא היו ידועים לדרג הפיקוד. "מפקד החטיבה קיבל את האירוע בתדהמה", סיפר גורם המעורה בפרטי המקרה. "הוא לא מתכוון לעבור עליו בשתיקה, רק לפני מספר שבועות הוא קיים ערב בו הסביר את החשיבות בנקיטת פעולות חמורות נגד מקרי אלימות".

אתמול הודיעה התביעה הצבאית כי תגיש כתבי אישום נגד 7 מהלוחמים המעורבים. במקביל, בית הדן הצבאי ביפו האריך מעצרם של שלושה לוחמים עד יום ראשון, ומעצרם של ארבעה נוספים הוארך עד מחר.

מדובר צה"ל נמסר כי "עם היוודע האירוע הוא טופל במהירות על ידי מפקד החטיבה, אל"מ אודי בן מוחה. בנושא מתקיימת חקירת מצ"ח לבירור כלל נסיבות האירוע. עם סיום החקירה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית".