סגירת מעגל: אבא הקים את הגדוד, ילדיו משרתים בו יחד

ב-1986 הקים ניסן לוין את גדוד התותחנים "מנור", בדיוק בזמן שבתו נולדה. היום, כשהיא בת 26, היא משרתת שם יחד עם אחיה הגדול. לקראת יום המילואים שיצוין מחר בצה"ל הם ביקשו להעביר מסר: חשוב להתייצב לשירות - למרות המחויבויות האחרות

יחד במילואים, משפחת לוין (דובר צה"ל)

כשסגן אלוף במילואים ניסן לוין (62) הקים ב-1986 את גדוד התותחנים "מנור", קשה היה לו דמיין אז ש-26 שנים אחר כך ישרתו באותו המקום בדיוק שני ילדיו במילואים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"החליטו להקים את הגדוד בשל מערכת נשק חדשה שנכנסה לצה"ל באותם הימים. אני הייתי זה שמונה לבנות אותו מההתחלה", סיפר לוין לחדשות 2 באינטרנט. "גם בני ובתי משרתים כעת בגדוד במילואים יחד. זה ממש מפליא - אני ממש לא חשבתי שזה יקרה, אבל תמיד קיוויתי שיהיה להם שירות משמעותי. הגדוד הזה הוקם כשהבת שלי נולדה, עכשיו היא משרתת בו".

ד', בנו של לוין, הוא סרן במילואים. את דרכו הצבאית החל בקורס הטיס, ולאחר שנפל ממנו - בחר ללכת באותו מסלול של אביו - ולהגיע לתותחנים. היום, בגיל 34, הוא ממשיך להגיע לשם במילואים - יחד עם אחותו נגה, שכחיילת סדירה שימשה מפקדת טירונים.

"היינו בכמה אימונים ביחד", סיפר ד'. "הם יודעים שאבא שלי הקים את הגדוד ועושים לי כבוד, הרס"פים דואגים לי וגם לאחותי". בשירות המילואים ממלאת נגה תפקיד עוזרת קצינת המודיעין בגדוד.

לקראת יום מערך המילואים שיצויין מחר הם סיפרו כי גם החובות הרבות שמוטלות עליהם לא מונעות מהם להתייצב לשירות כשהם נקראים לדלג. "מאוד קשה לעשות מילואים, בהתחשב בכך שיש לי תאומים בני כשלוש. זה מאוד משפיע על המשפחה, אך בסופו של דבר אני נהנה", סיפר ד'.

אביו, מפאת גילו, כבר לא נקרא לשירות - אך הדגיש: "צריך לעשות מילואים וחבל הרבה שמבצעים 'השתמטות אפורה'. זה צריך להיות מובן מאליו".