מאסר ללוחם שצילם חיילת בעירום במקלחות הבסיס

בית הדין הצבאי בצפון גזר חודשיים מאסר על לוחם בתותחנים שהציב מצלמה נסתרת במקלחות של הבנות וצילם חיילת עירומה בזמן שהתקלחה, ללא ידיעתה. בנוסף, הוחלט להורידו לדרגת טוראי ולחייב אותו לשלם לה פיצויים בסך 1,000 שקלים

מאסר ל"תותחן המציצן", אילוסטרציה (רויטרס)

מאסר ל"תותחן המציצן": בית הדין הצבאי בצפון גזר חודשיים מאסר בפועל, שלושה חודשים על תנאי והורדה לדרגת טוראי על סמל בתותחנים, שהטמין מצלמה נסתרת במקלחות של הבנות בבסיס ותיעד באמצעותה חיילת ערומה. בנוסף, הוחלט כי הוא ישלם 1,000 שקלים למתלוננת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החייל הניח את המכשיר הסלולרי שלו בתוך המקלחות המשותפות במוצב ברמת הגולן, מתוך כוונה לצלם את חברתו לבסיס שעמדה להתקלח. החיילת לא הבחינה בטלפון הסלולרי ה"מוסלק", התקלחה כרגיל מבלי שהיא יודעת כי היא מצולמת עירומה במשך דקות ארוכות.

אבל כאן לא תמו מעלליו של החייל. על פי כתב האישום, החיילת גילתה בהמשך כי היא תועדה במקלחות והתלוננה בפני מפקדיה. בעקבות זאת ניסה הנאשם לשבש את החקירה ולשכנע שניים מחבריו להעיד כי המכשיר הסלולרי הוחבא במקום במסגרת "התערבות" בין שניהם, וכי כלל לא הייתה כוונה לתעד את החיילת. החייל הורשע בביצוע מעשה מגונה ובשתי עבירות של הדחה בחקירה.