משקפי תלת הממד של טייסי העתיד

מספר תאונות במערך מסוקי הסער הוביל את חיל האוויר למסקנה כי יש לשפר את הקשב של האוחזים בהגה. סימולטור חדש שפותח בתום שלוש שנות עבודה נועד לאתגר את הטייסים ולשפר את יכולותיהם. איך זה עובד? משקפי תלת ממד, מערכת שלומדת את הטייס והוראות בזמן אמת

עם המשקפיים (דובר צה"ל)

בחיל האוויר החלה לפעול בחודשים האחרונים מערכת חדשה, הכוללת בין היתר משקפיים מדמי מציאות, שאמורה להגביר את הבטיחות בטיסות של מסוקי סער. המערכת הופעלה בעקבות המלצת ועדה שהוקמה לאחר מספר תאונות טיסה קשות - בהן התרסקות המסוק ברומניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום שלוש שנות עבודה מאומצת פותח בחיל האוויר סימולטור ייחודי שנועד לפתח את חלוקת הקשב של החיילים ולאמן את תהליכי החשיבה שלהם. הסימולטור מאפשר לכל טייס לפתח אסטרטגיה המותאמת אליו אישית בהתאם לחולשות וליתרונות שלו.

כך זה נראה (דובר צה"ל)

הסימולטור הייחודי והראשון מסוגו ממוקם בטייסת המאמנים בבסיס פלמחים ופותח על ידי תחום ממשק אדם-מערכת והוא מורכב ממשקפי תלת ממד עם חיישן המזהה תנוועות ראש, לצד מערכות הטסה בסיסיות.

איך זה עובד?

כל טייס ממלא את הפרטים שלו והרקע עליו - והמערכת מתנהגת בהתאם. בין היתר מתמודד הטייס עם תרחישים שונים ועליו לזהות ולהתריע על חיוויים ותקלות במסוק. אך למרות הדגש על האלמנט הבטיחותי, המערכת אמורה לפתח גם יכולות נוספות של הטייסים. כך בין היתר נדרשים הטייסים לאתר באופן יזום כלי רכב, בהם גם רכבי הצלה, שעליהם מורכבים משגרי טילים.

התגובות טובות (דובר צה"ל)

המבחן שנערך לטייסים נמשך כשעתיים וכל טייס מקבל בסופו ציון. עד כה נבחנו כבר עשרות וטייסים ובחיל האוויר מתכוונים להעלות בהדרגה את רמת המבחנים במטרה לשפר עוד את איכות הטיסה.

המטרה: לשפר הבטיחות (דובר צה"ל)

"אנחנו מקבלים תגובות מצוינות", מספר רב סרן אבשלום גיל-עד, שאמון על הנגשת מערכות טכנולוגיות למשתמש בכל חיל האוויר. "המטרה היא להפחית את מספר התאונות ולפתח את יכולות הטייסים להתמודד עם המשימות בצורה הטובה ביותר, בעזרת הטכנולוגיה שפיתחנו".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv