ה"זובור" בכפיר: 7 לוחמים יואשמו

הפרקליטות הצבאית החליטה להגיש כתבי אישום נגד שבעה לוחמים בגדוד נחשון החשודים שהכו חייל צעיר כי נגע במקל הפז"ם שלהם וגרמו לאשפוזו עם קרע בטחול. מח"ט כפיר נחקר היום בפרשת ההתעללות. למקורביו אמר כי לא ידע על האירוע ומיהר לטפל בו בחומרה

פרשת ההתעללות בחטיבת כפיר מגיעה לבית המשפט: התביעה הצבאית החליטה להגיש כתבי אישום נגד שבעה מהלוחמים הוותיקים שהיו מעורבים בתקיפתו של רב"ט סער מזרחי. במקביל, הורה בית הדין הצבאי ביפו להאריך את מעצרם של ארבעה מהלוחמים ביומיים. מעצרם של שלושה לוחמים נוספים הוארך עד יום ראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עד להגשת כתבי האישום, במשטרה הצבאית מנסים לשחזר סרטונים שבהם נראים מעשי האלימות, לאחר שככל הנראה החיילים מחקו אותם מהטלפונים הניידים שלהם.

במקביל, נמשכת החקירה של האירוע החמור, והיום נחקר מפקד החטיבה, אל"מ אודי בן-מוחה. למקורביו סיפר המח"ט כי הופתע מהאירוע ואמר כי הוא חושש מתדמית החטיבה בעקבות התקיפה.

המח"ט ערך רק לאחרונה כנס על האלימות

"טיפלתי בכל אירוע של יחסי צעירות-ותיקות במלוא חומרת הדין", אמר. "רק לפני מספר שבועות ערכתי כנס מיוחד עם המפקדים בו הדגשתי את החשיבות של אכיפה נגד מקרי אלימות".

עו"ד שי רודה, מייצג את אחד הנאשמים (חדשות 2)
גם לאחר ההחלטה על הגשת כתבי האישום, טוענים החיילים החשודים כי מדובר במשחק ובמסורת וכי לא התכוונו שהאירוע יסתיים כך. עו"ד שי רודה, המייצג את אחד החשודים, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "התביעה הצהירה על הגשת כתב האישום. לאחר שנקבל את חומר החקירה נוכל ללמוד אותו ולהגיב ולבקש את שחרור מרשי ממעצר".