מצרים חוסמת את המנהרות לעזה

יומיים אחרי שפעילי ג'יהאד עולמי רצחו 16 חיילים מצרים, גנבו רכב משוריין וניסו לבצע פיגוע בשטח ישראל, החלו שלטונות מצרים בפעולה נגד מנהרות ההברחה לעזה. על פי הדיווחים ממצרים, כוחות צבא מבצעים עבודות תשתית לחסימת המנהרות

המצרים הודיעו: די למנהרות (חדשות 2)

האם רצח החיילים המצרים וניסיון הפיגוע שלשום בשטח ישראל מעוררים את המצרים לפעולה נגד תשתיות הטרור בסיני? על פי דיווחים בסוכנויות הידיעות, החלו כוחות צבא מצרים בסיוע כלים כבדים בעבודות תשתית לחסימת מנהרות ההברחה משטח מצרים לרצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורם בכיר בממשל המצרי טען בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס, כי לרפיח המצרית הגיעו בשעות האחרונות כלים כבדים, ציוד מכני וכוח אדם לקראת עבודות החסימה.

עם זאת, צוין בדיווחים השונים כי המנהרות לעזה מהוות את עורק החיים הראשי לרצועה, ולא רק ארגוני הטרור מנצלים אותו להעברת נשק רב, אלא גם ארגוני סיוע שמעבירים לתושבים הנצורים מזון, תרופות וציוד הומניטרי. "תם עידן ההברחות", אמר גורם מצרי בכיר שהגיע לרפיח. "אנחנו נחסום את כל המנהרות מכאן לעזה".

ישראל העבירה התרעה - המצרים התעלמו

חקירת מתקפת הטרור המשולבת בגבול הדרום העלתה כי ישראל העבירה מידע מודיעיני למצרים לגבי כוונתם של ארגונים שונים לבצע פעולה שכזו בשטח סיני - אך בקהיר בחרו שלא להגביר את הערנות ולתגבר את הכוחות.

מתברר, כי השב"כ קיבל את תמונת המצב המודיעינית הרגישה כבר בסוף השבוע, שבה נמסר כי קיימת כוונה מצד ארגוני טרור מסוימים לבצע פיגוע משמעותי ולפגוע בכוחות צה"ל. גורמי הביטחון הישראליים מיהרו להעביר את המידע גם לרשויות בקהיר - שלא ייחסו לו משמעות רבה. יצויין, כי בהתרעה לא התקבל מידע שלפיו קיימת כוונה לפגוע בכוחות מצריים.

אמש הפגינו עשרות אזרחים מצרים זועמים מול בית השגריר הישראלי בקהיר. זאת, לאחר שתנועת האחים המוסלמים, שנציגה מוחמד מורסי נבחר לנשיא, האשימה את ישראל באחריות לפיגוע. המפגינים התגודדו מול ביתו של השגריר יעקב אמיתי בשכונת "אל-מועדי" בבירה קהיר. על פי הדיווחים בתקשורת המצרית המפגינים דרשו את גירושו של השגריר מהמדינה עקב הפיגוע המשולב סמוך לגבול עם עזה לפני יומיים. הם קראו  קריאות נגד השגריר ובהן "הסתלק!", ו"שגריר יא חזיר".