תחקיר הפיגוע: המשאית אמורה הייתה להתפוצץ ביישוב ישראלי

מתחקיר מערכת הביטחון עולה שהמשאית ועליה 500 ק"ג חומר הנפץ שהתפוצצה בגבול, הייתה אמורה להתפוצץ בתוך יישוב ישראלי בסיוע מחבלים מתאבדים נוספים. האחים המוסלמים: המוסד ביצע את הפיגוע שמועיל לישראל בלבד

במערכת הביטחון המשיכו גם הערב בחקירת מתקפת הטרור המשולבת שהתרחשה אמש בגבול הדרום, ולפי הממצאים שעלו ממנה - נראה כי אלמלא תקלה בהוצאתה לפועל, הייתה עלולה לגבות קורבנות רבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פיצוץ המשאית, שבתוכה היו 500 קילוגרמים של חומר נפץ, גרם לפריצת גדר הגבול עם ישראל. מהתחקיר עולה שבמקור היא נועדה ככל הנראה לשמש לפיגוע תופת משולב באחד היישובים הסמוכים. אליהם אמורים היו להצטרף חבלים מתאבדים שנשאו על גופם חגורות נפץ.  את חומר הנפץ העבירו המחבלים מבסיס הצבא המצרי שעליו פשטו.

עוד עולה מהתחקיר כי הרכב המשוריין נסע בשטח ישראל במשך כ-15 דקות. מהעדויות בשטח עולה שמצרים לא תגברה את הכוחות שלה למרות ההתרעה.

ההתרעה על הפיגוע הגיע לידי מפקדת פיקוד הדרום ביום שישי האחרון, ואנשי מערכת הביטחון העבירו מידע בנושא לרשויות במצרים, וכוחות הצבא בגזרה קיבלו התרעה להגביר כוננות.

באשר לזהות גורמי הטרור הפועלים בסיני, שהביאו בשנה החולפת לכמות גדולה של יותר התרעות על פיגועים מאשר אלו שמקורם ברצועה, נראה כי אלו מורכבים מקבוצות איסלאמיות רבות ששואבות השראה מפעילותן של ארגוני הג'יהאד העולמי.

"האחים המוסלמים": המוסד הישראלי ביצע הפיגוע 

בישראל שיגרו הערב מכתב תנחומים לעם המצרי על מות 16 מחייליו במתקפת הטרור אמש, אבל ב"אחים המוסלמים" - התנועה שאליה משתייך הנשיא, מוחמד מורסי, הפנו את האצבע המאשימה לביצוע הפיגוע דווקא לעבר ישראל.

"המוסד הישראלי משקיע מאמץ רב כדי לפגוע במהפכה של מצרים מאז שהתרחשה", מסרו בתנועה - שם ציינו כי הראייה לכך היא אזהרת המסע החמורה שפרסם המטה ללוחמה בטרור בימים האחרונים. "ההנחיות שפרסמה ישראל לאזרחיה לעזוב את סיני באופן מיידי מהוות הוכחה לכך".

במשרד החוץ בירושלים מיהרו להפריך את ההאשמות ומסרו כי "אפילו האנשים שמעלים טענות מסוג זה יתקשו להאמין לשטויות שהם עצמם אמרו".

פרט לישראל, העביר תנחומים על הרג החיילים המצריים במבצע גם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל. בשיחת טלפון שקיים עם מורסי אמר כי הוא "מגנה בחריפות את המעשה הנפשע הזה" והדגיש את "החשיבות הרבה שיש לביטחונה ולשמירה על יציבותה של מצרים עבור העם הפלסטיני וחמאס".