שלב אחר שלב: כך סוכל הפיגוע בכרם שלום

יממה לאחר ניסיון הפיגוע בדרום - התמונה מתבהרת: חוליה שמונה עשרות מחבלים פרצה למוצב מצרי והרגה את החיילים המוצבים שם - רק כדי לגנוב משאית ומשוריין, לפרוץ לשטח ישראל ולבצע פיגוע. פעולה מהירה של צה"ל בסיוע מידע מודיעיני מהשב"כ הביאה לסיכול מוצלח של האירוע

סמוך לשעה 20:00 אמש זה קרה. תרחיש האימים ממנו חששו בישראל יצא לפועל. קבוצה של כמה עשרות פעילי טרור הרגו חיילים מצרים בסמוך למשולש הגבול בכרם שלום, גנבו רכב משוריין ומשאית, העמיסו על שתיהן חומרי נפץ ויצאו בניסיון לפגע ביישובים הישראלים.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשאית ועליה חצי טונות של חומר נפץ פנתה לשער בגדר והתפוצצה, מה שאפשר לשריונית לדהור במהירות של 70 קמ"ש לתוך שטח ישראל. בתחילה התנהלו חילופי אש בינה לבין כוח של גדוד הסיור הבדואי שהיה במקום, לאחר מכן היא עוברת את קיבוץ כרם שלום כאשר כוחות צנחנים, שריון ומזל"ט של חיל האוויר מנהלים אחריה מרדף.

כאשר השריונית הגיעה ק"מ וחצי מהגבול - הוחלט להשמידה. ששת המחבלים נהרגו, וגופותיהם הוחזרו בשעות הערב לשטח מצרים יחד עם השריונית שעלתה באש. על פי ההערכות, מידע מוקדם שהתקבל מהשב"כ ופעילות הכוחות בשטח מנעה אירוע שהיה יכול להסתיים לגמרי אחרת.

היום, לאחר שהשקט המתוח שב לאזור, ביקרו במקום ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק. "לנו ולמצרים יש אינטרס לשמור על גבול שקט", אמר נתניהו, "שוב מתברר, שכאשר מדובר בביטחון אזרחי ישראל, אנחנו חייבים לסמוך רק על עצמנו". שר הביטחון ברק הוסיף כי "אין מחסור בכוחות מצריים בסיני. נקווה שהם יסיקו מסקנות".