המארינס הגיעו לצה"ל והחלו לשלשל

חיילים אמריקנים שהגיעו לאימון בבסיס צה"ל בדרום החלו לשלשל ולהקיא. גם עשרות לוחמי צה"ל חלו והתלוננו: "הביצים בבסיס מקולקלות, כלב נגע במזון בחדר האוכל". הם טוענים שלא נתנו להם לראות רופא וכי המפקדים אמרו להם: "תהיו חזקים"

המארינס בזמנים טובים, אילוסטרציה (רויטרס)

כשלוחמי המארינס הגיעו להתארח בבסיס צה"ל הם בטח לא חשבו שיסבלו משלשולים: החיילים האמריקנים שהגיעו לאימון בבית הספר למ"כים בדרום וגם עשרות חיילי צה"ל שנמצאים בקורס סמלים בכירים במקום התלוננו בימים האחרונים על הקאות, כאבי בטן ושלשולים - כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד החיילים הישראלים סיפר כי המפקדים אמרו להם: "תהיו חזקים", ולא נתנו להם לראות רופא. "הקצו לנו תא משלשלים, אבל אף אחד לא מתייחס אלינו וזה מתפשט".

מעדויות לוחמים נוספים עולה כי ביום שישי האחרון במהלך ארוחת ערב הסתובב כלב ליד האוכל, ובשלב מסוים אחד הלוחמים האמריקנים הוציא אותו מחדר האוכל. "ראינו גם ביצים מקולקלות ואנו מאמינים שהמצב רק הולך ומחמיר", אמר אחד מהם. עוד סיפרו כי כמה חיילים הקיאו מחוץ למגורים ולא הצליחו להמשיך בפעילות הרגילה. מבדיקה ראשונית עולה, כי ככל הנראה מדובר בתחלואה ולא בזיהום מזון.

קורס הסמלים הבכירים אורך 12 שבועות ומגיעים אליו חיילים מכלל יחידות החי"ר, היחידות המיוחדות, שריון, הנדסה ותותחנים. במהלך הקורס הלוחמים מוכשרים במגוון פעילויות לחימה ובהן ניווטים, הסמכה מתקדמת לירי והעשרה בתחום הפיקוד.


מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מנתונים שהצטברו בהמשך לבדיקת גורמי הרפואה המוסמכים זוהתה תחלואת מעיים בבסיס. החיילים נבדקו ומטופלים בהתאם למצבם הבריאותי וניתנו הנחיות לשמירה על היגיינה ומניעת הדבקות. במקביל, גורמי הרפואה המוסמכים ממשיכים במעקב ובניטור התחלואה".  


מכת שלשולים והקאות בבה"ד 1

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.