נתניהו: "משבח את צה"ל והשב"כ על סיכול פיגוע גדול מאד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק הגיעו בצהריים למקום בו סוכל פיגוע הענק אמש וקיבלו סקירה מאלוף פיקוד הדרום טל רוסו. "נערכתם נכון ופעלתם נכון", אמר רה"מ לנציגי צה"ל בשטח והביע צער על הרג החיילים המצריים. "מדינת ישראל חייבת ויכולה לסמוך רק על עצמה", הדגיש

ראש הממשלה במקום האירוע, היום (אבי אוחיון, לע"מ)

"אני מבקש לשבח את צה"ל והשב"כ על סיכול פיגוע גדול מאד. נערכתם נכון ופעלתם נכון" - דברים אלה אמר בצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו שסייר עם שר הביטחון אהוד ברק במקום שבו סוכל אמש פיגוע גדול.

בביקור ניתנו סקירות מפי אלוף פיקוד הדרום אלוף טל רוסו וראש השב"כ יורם כהן. ראש הממשלה נפגש עם המפקדים והחיילים שהיו מעורבים בסיכול הפיגוע ואמר סמוך לכלי המשוריין שנפגע: "אני מבקש גם להביע צער על ההרג של החיילים המצריים. אני חושב שברור שלישראל ולמצרים יש אינטרס משותף לשמור על גבול שקט ביניהן".

נתניהו הוסיף כי "כשמדובר בביטחון אזרחי ישראל, מדינת ישראל חייבת ויכולה לסמוך רק על עצמה. אין מישהו שיכול למלא את התפקיד הזה זולת צה"ל וזרועות הביטחון של מדינת ישראל וכך נמשיך לנהוג"

 בצה"ל חוקרים את התקרית

 ככל שנוקפות השעות, הולכת ומתבהרת התמונה סביב ניסיון הפיגוע בכרם שלום אמש. בצה"ל בודקים כעת כיצד נכנס הרכב המשוריין כ-2 ק"מ לתוך שטח ישראל, ולא נעצר עוד בגבול.

טנדר שנחטף גם הוא ממוצב צבא מצרים ונסע לפני המשוריין התפוצץ בחציית הגדר, אך הרכב השני המשיך בנסיעה על כביש אזרחי במשך כ-2 ק"מ כשמולו כוח צה"ל וגם כלי רכב אזרחיים. לבסוף כלי טיס של חיל האוויר פגע במשוריין, והרג שישה מחבלים שנסעו בתוכו. שניים אחרים נמלטו רגלית - אך נורו למוות על ידי כוח צה"ל.

עם זאת, גורמים בצה"ל מדגישים שכל הכוחות פעלו כנדרש באירוע ומנעו "מגה פיגוע" שיכול היה לגרום לנפגעים רבים ביישובי האזור.

הרמטכ"ל: "הצלחנו לסכל את הפיגוע תוך 15 דקות"

ערנות, נחישות ומודיעין מצוין - כך סוכל אמש ה"מגה פיגוע" בכרם שלום. הרמטכ"ל בני גנץ שסייר הבוקר באזור גדר הגבול שנפרצה על ידי המשוריינים שחטפו מחבלי הגי'האד ממוצב מצרי אמר: "נמנע פה אסון גדול מאוד".

"אני מתרשם מתוך מה שהספקתי לראות עד עכשיו ומהדיווחים שנמנע פה פיגוע מאוד מורכב", אמר גנץ במהלך הסיור. "מדובר בפעולה מאוד טובה ומשותפת של כלל כוחות המודיעין, חיל האוויר, האוגדה, החטיבה, השב"כ, השריון. זאת מערכת מדהימה, בתום 15 דקות הצלחנו לסכל את הפיגוע".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק