צה"ל מציג: שמות המקצועות שונו - הגיוס עלה

בחיל החימוש שינו לפני כשנה את שמות המקצועות – ממתקן תקרים לצמיגאי, ומנשק לטכנאי נשק. מסיכום הנתונים עולה כי בזכות שינוי השמות הגיוס לחיל החימוש עלה ומקווים כי עוד צעירים יבקשו להגיע לחיל. במקביל, הושקה תכנית חדשה באמצעותה מכונאי הטנקים והנגמ"שים יקבלו תעודת לוחם. כבר לא חיל הגריז?

הצמיגאי עזר לגיוס (AP)

צמיגאי או מתקן תקרים? לפני כשנה הוחלט בחיל החימוש של צה"ל לשנות את שמות המקצועות בחיל, זאת על מנת שיותר חיילים יירצו להתגייס לחיל. שנה אחרי בצה"ל דיווחו כי הגיוס לחיל עלה ב-10% בזכות שינוי השמות, וכן פעילויות עידוד גיוס אחרות.

בין היתר מתקן תקרים הפך ל"צמיגאי", חשמלאי הפך ל"טכנאי חשמל" ומכונאי שונה ל"טכנאי מערכות הנעה" ונשק הפך ל"טכנאי נשק".

"לא רק שינינו את המקצועות אלא גם ייעדנו חיילים למקצועות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ראש מחלקת התורה והארגון של חיל החימוש, אלוף-משנה ברוך אלקיים. "כתוצאה משינוי השמות של המקצועות והפעילות שלנו בבתי הספר הגיוס עלה משמעותית ואנו מקווים שזה ימשיך כך".

הלוחמים החדשים של חיל החימוש

באישור אגף כוח האדם של צה"ל, השיקו לאחרונה בחיל החימוש תכנית חדשה במסגרתה לוחמי שריון, הנדסה ותותחנים ייצאו להכשרות חימוש ויהפכו למכונאי טנקים ונגמ"שים בשטח. הם יעברו טירונות יחד עם הלוחמים ויחזיקו בתעודת לוחם.

בחיל החימוש כבר גייסו 20 חיילים כאלה בגיוס האחרון ומתכוונים להגדילו בגיוס נובמבר. "הפרויקט נקרא 'להט' והחיילים הטכנולוגים יגיעו ליחידות הקצה ויכסו את הפער שהיה לנו עד כה", הדגיש אלוף-משנה אלקיים. "החייל הטכנולוגי יידע לתקן את הטנקים, התותחים והנמ"ר ויהיה לו הרבה מוטיבציה" .

לאחרונה פועלים רבות אנשי חיל החימוש על מנת להכיר את החיל שזכה לשם "חיל הגריז", למתגייסים החדשים. בין היתר הם מקיימים שיתוף פעולה מלא עם רשת "אורט", לשוחרי חימוש וכן מעודדים הסברה בכינוסי גיוס ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת