דריכות בדרום: התרעות על פיגועים נוספים

לאחר סיכול ה"מגה פיגוע" אמש ליד כרם שלום, בו ניסו פעילי ג'יהאד מעזה לחדור לישראל בכלי רכב משוריינים, בצה"ל מדגישים שיש התרעות נוספות על פיגועים מתוכננים והכוחות באזור תוגברו. הרמטכ"ל סייר באזור התקרית. הבוקר התפוצצה רקטת קסאם בשטח מועצת אשכול

בחבל אשכול שבמערב הנגב חוזרים הבוקר לשגרה מתוחה, בתום ערב סוער ולילה של סריקות. לאחר שאמש סוכל מה שמוגדר כעת בצה"ל כ"מגה פיגוע" ליד כרם שלום, הכוננות הגבוהה באזור נמשכת גם היום. הרמטכ"ל בני גנץ סייר הבוקר באזור הפיגוע יחד עם מפקד פיקוד דרום האלוף טל רוסו, והשניים שוחחו עם לוחמים שהשתתפו בסיכול הפיגוע.

שר הביטחון אהוד ברק התייחס הבוקר בפתח ישיבת ועדת חוץ וביטחון של הכנסת לכוננות בדרום. הוא תיאר את השתלשלות האירועים ואמר: "זו הייתה תגובה מאוד מוצלחת, חדה ותכליתית של כוחות צה"ל וכל הכוחות הנלווים. לפי דעתי נמנע פיגוע הרבה יותר כבד. אולי זו תהיה קריאת השכמה ראויה למצרים לקחת את הדברים לידיים בצד שלהם בצורה יותר חזקה".

הבוקר נורתה מהרצועה רקטת קסאם שהתפוצצה בשטח פתוח מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. במערכת הביטחון לא קושרים ישירות בין הדברים, אך השיגור הבוקר מעיד שוב עד כמה שברירי השקט בגזרה.

בצה"ל אומרים שיש התרעות נוספות על פיגועים שיכולים לצאת מעזה וממצרים, והערנות והדריכות הגבוהה נמשכות, לצד תגבור של הכוחות באזור. קצין בכיר בצה"ל אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט ש"הפיגוע שתוכנן היה מגה פיגוע. על גופות המחבלים נמצאו אפודים אמצעי לחימה רבים מאוד".

לדבריו, "הם תכננו את זה זמן רב מראש. הפעולה הייתה יכולה לגרום להרג רב בעורף והתושבים נענו טוב. הסיכול התבצע באמצעות כוחות חי"ר, שריון וכוחות של חיל האוויר ובאמצעות מודיעין ממוקד וכך נמנע האסון".

מחבלי הג'יהאד הרגו 15 שוטרים מצרים וניסו לחדור לישראל 

דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי אמר הבוקר כי "מחבלי הג'יהאד העולמי שתקפו אמש עמדה של צבא מצרים בסיני והרגו כ-15 שוטרים מצרים חטפו משאית וכלי רכב משוריין, איתם ניסו לחדור לשטח הישראלי". בראיון לגלי צה"ל הוסיף תא"ל מרדכי כי המשאית התפוצצה באזור הגבול עם ישראל. המחבלים המשיכו בנסיעתם על הרכב המשוריין הנוסף תוך שהם מבצעים ירי לעבר ישראל.

כוחות שריון שהיו במקום ביצעו ירי לעברם בשילוב עם מסוקי חיל האוויר. לאחר שהסתיים האירוע נמצאו גופותיהם של ארבעה מחבלים, יחד עם ציוד ונשק רב שנשאו על גופם ושהיו עמם ברכב המשוריין. לאחר הפגיעה ברכב המשוריין החלו בשטח סריקות אחר מחבלים נוספים, אך לאחר מספר שעות הודיע צה"ל כי נשללה האפשרות לחדירה.

מורסי: "נרדוף ונעצור את המבצעים"

נשיא מצרים מוחמד מורסי כינס הלילה ישיבת חירום של המועצה הצבאית העליונה והצהיר כי בכוונתו להגיב למתקפה נגד הכוחות המצרים. "ניתנו הוראות ברורות לכוחות הבטחון והמשטרה לרדוף אחר אלו שביצעו את המתקפה נגדנו ולעצור אותם", אמר מורסי בנאום בטלוויזיה המצרית, "כוחות הביטחון יכפו שליטה מלאה על כל שטחי סיני".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק