רה"מ נתניהו: "סוכל פיגוע גדול נגד אזרחי ישראל"

ראש הממשלה ושר הביטחון הדגישו כי פיגוע גדול נמנע בגבול, בזכות פעילות צה"ל והשב"כ. "דרכי הפעולה של המפגעים, מעלים שוב את הצורך בפעולה מצרית נחושה להשלטת ביטחון ומניעת טרור בסיני", הדגיש ברק. דובר צה"ל הזהיר מניסיון פיגוע נוסף

בצה"ל ומשרד הביטחון ממשיכים לתחקר את מתקפת הטרור שאירעה הלילה בגבול כרם שלום ומגדירים אותה כ"חמורה מאוד". הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ ערך הערכת מצב, ואלוף פיקוד דרום טל רוסו הגיע לאזור בו חדרו המחבלים לישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הלילה עם הרמטכ"ל, שר הביטחון וראש השב"כ בעקבות התקרית. לדברי נתניהו "בזכות הפעילות הנחושה של צה"ל והשב"כ סוכל פיגוע גדול נגד אזרחי ישראל".

דובר צה"ל תל-אלוף יואב (פולי) מרדכי אמר בשיחה עם חדשות 2: "מדובר באירוע חמור שנצטרך ללמוד אותו. זוהי תולדה של תשתית הטרור בסיני. צה"ל התבסס על הערכה מודיעינית והיינו ערוכים לכך. עדיין יש חשש לפיגוע נוסף, דומה לפיגוע שאירע לפני חודשיים".

גם שר הביטחון אהוד ברק, התייחס לתקרית ובירך את כוחות צה"ל והשב"כ בדרום, על סיכול הפיגוע החמור. "כוחות צה"ל, בפיקוד האלוף טל רוסו, בהנחיית הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, ובסיוע אנשי השב"כ, גילו ערנות, חדות ותכליתיות, וסיכלו פיגוע שעלול היה לגרום לנפגעים רבים. דרכי הפעולה של המפגעים, מעלים שוב את הצורך בפעולה מצרית נחושה להשלטת ביטחון ומניעת טרור בסיני".

לפחות 15 אנשי כוחות ביטחון מצריים נהרגו במתקפת טרור במוצב צבאי. המחבלים שהגיעו מעזה עברו לשטח מצרים וחטפו שני כלי רכב משוריינים באמצעותם חדרו לשטח ישראל. אחד מכלי הרכב התפוצץ סמוך לגדר, והשני נורה על ידי מסוק חיל האוויר. כוחות צה"ל עדיין מבצעים סריקות באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת