חיילי חטיבת כפיר החשודים בהתעללות: הבאנו מתנה לאייפון כפיצוי

11 החיילים מחטיבת כפיר החשודים שהכו לוחם וגרמו לאשפוזו הובאו לבית הדין הצבאי ביפו לדיון בהארכת מעצרם. במהלך הדיון העלה התובע חשד כי אחד החיילים השתמש בסמים. החשודים טענו להגנתם כי חיבקו את החייל לאחר שהכו אותו. בית הדין הצבאי האריך את מעצרם של 10 לוחמים ושחרר אחד מהם

החשודים בכניסה לביה"ד, היום (חדשות2)

התפתחות בחקירת פרשת ההתעללות בחטיבת כפיר: 11 לוחמי גדוד נחשון החשודים בהכאת חברם לחטיבה, סיפרו כי לאחר המקרה חיבקו את החייל המוכה והביאו לו פאוץ' לאייפון במתנה.

בעוד שרב"ט סער מזרחי עדיין מאושפז בבית החולים "העמק" בעפולה, הובאו החשודים בפציעתו לדיון בהארכת מעצרם בבית הדין הצבאי ביפו. במהלך הדיון הדגיש תובע הצבאי רס"ן אלון הראל כי גם מפקדי החיילים צפויים להיחקר בפרשה. מעצרם של שבעה חיילים הוארך בשלושה ימים ומעצרם של שלושה חיילים נוספים הוארך בארבעה ימים. חייל אחד שוחרר לאחר שנמצא כי מעורבותו באירוע הייתה נמוכה.

עוד ציין התובע הצבאי כי קיים חשד שאחד החשודים השתמש בסמים לפני האירוע. בנוסף, טען כי החשודים הכו את מזרחי בחוזקה בשני צידי גופו, ורק לאחר שהתמוטט - הרימו אותו וחיבקו אותו.

לדברי התובע הצבאי "טקס הפז"ם" מוכר היטב, גם במחזורים קודמים בחטיבה. לטענת התובע, החיילים החשודים ניצלו את הזמן שהמפקדים לא היו בבסיס, ואז חסמו את הדלת - והכו את החייל.

מפקד הפלוגה העיד בדיון וציין כי לא הכיר את האירוע. מפקד חטיבת כפיר יוזמן להעיד בקרוב במצ"ח בעקבות הפרשה.

עורך הדין שי רודה המייצג את אחד החשודים סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "מדובר במעשה קונדס שאיבד פרופרציה, זה מקרה בודד, אף אחד מהלוחמים לא רצה לגרום לו את הנזק כי הוא חבר שלהם מהפלוגה. הלוחמים הם טובי בנינו ללא עבר פלילי, אין נגדם שום עבירות משמעת, לקוח שלי הוא מצטיין מחלקתי".

עו"ד שי רודה (יח"צ)

"זה רק קצה הקרחון בפרשה"

חקירתם של 11 הלוחמים הוותיקים החשודים במעורבות בתקיפתו של מזרחי העלתה כי כבר בעבר היו מעורבים באירוע אלים בתוך החטיבה, כשעל פי החשד הכו מפקד כיתה ואף תיעדו את האירוע. הבוקר הגיעו חבריו של החייל לבקרו בבית החולים.

מעדויות של לוחמים ותיקים בגדוד נחשון עלה כי חלק מהמעורבים בתקיפת החייל, שעל פי החשד הוכה בגלל שנגע במקל הפז"מ שלהם, הכו בעבר מפקד כיתה ואף צילמו את האירוע במכשירי הסלולרי שלהם.

גורם צבאי אמר על החקירה: "זה רק קצה הקרחון בפרשה. ההתעללות הזאת גדולה יותר מהמקרה שנחשף וזו חלק ממסורת שיש לסלקה משורות צה"ל".

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת