מג"ד נחשון: "המתעללים יטופלו בכל חומרת הדין"

פרשת ה"זובור" בחטיבת כפיר ממשיכה להכות גלים: מפקד הגדוד שבו התרחשו מעשי האלימות הורה על פירוק מחלקת הסיור של הפלוגה המסייעת, ועל נקיטת יד קשה מול מי שיפר מעתה והלאה את פקודות הצבא. "האירוע הזה מביך מאוד עבור החטיבה", הודה גורם בצה"ל

חייל מגדוד נחשון שמאושפז בעקבות התעללות (חדשות 2)

אחרי הסתעפות פרשת ההתעללות בחטיבת כפיר והחשד שלפיו תקפו הלוחמים בעבר גם מפקד כיתה, כינס מפקד גדוד נחשון את חייליו והבהיר להם שהאחראים למעשים ייתנו עליהם את הדין.

"אנחנו לא מתכוונים לעבור על האירוע הזה בשתיקה", אמר המג"ד - שהדגיש כי "האירוע הזה חריג. מי שיתעלל או יפעיל כל סוג אחר של אלימות יטופל במלוא חומרת הדין". נוסף על כך, ציין מפקד הגדוד שמעתה הוא יקפיד לאכוף ביתר שאת את פקודות ונהלי הצבא, האוסרים בתכלית על מעשים מסוג זה. 

צעד שכבר ננקט בעקבות מעצר 11 החיילים הוא פירוק מחלקת הסיור בפלוגה המסייעת של הגדוד. גורם צבאי המעורה בפרשה אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "האירוע הזה מביך מאוד עבור החטיבה, שלוחמיה נמצאים כעת באימון".

הוא הוסיף כי "מפקד החטיבה, אלוף-משנה אודי בן מוחה, ינהג ביד קשה והדגיש לפני הקצינים והמפקדים את החומרה הרבה שהוא רואה במה שקרה". בצה"ל חושדים כי קצינים זוטרים בחטיבה ידעו על המעשים, אך נמנעו מלדווח עליהם - סוגיה שתעלה גם היא בחקירות הלוחמים. מנגד, ממשיכים חלק מהחיילים לטעון להגנת האחראים ל"זובור" כי מדובר ב"משחק ומסורת", שבעיניהם מהווה מעין נורמה שלא מצריכה עונש.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת