פעיל ג'יהאד חוסל בתקיפה ברצועה

כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי כלי טיס של חיל האוויר פגע ברוכב אופנוע בשכונת תל-סולטאן ברפיח. הרוכב נהרג במקום, ואדם נוסף שהיה בסמוך נפצע אנושות. מדובר בשני פעילים של ועדות ההתנגדות העממית. צה"ל: הם היו על הכוונת זמן רב

האופנוע שנפגע, היום בעזה (חדשות 2)

סיכול ממוקד של צה"ל בעזה: כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו בצהריים כי אדם אחד נהרג ואדם נוסף נפצע בתקיפת כלי טיס של האוויר בדרום רצועת עזה.

על פי הדיווחים, ההרוג, עיד חיג'אזי עווקאל (22), רכב על אופנוע בשכונת תל-סולטאן ברפיח. הוא נפגע מטיל ששיגר מל"ט של חיל האוויר ונהרג במקום. לדברי המקורות הפלסטיניים, ידוע שאדם נוסף נפצע באורח אנוש ופונה לבית החולים אבו יוסוף א-נג'אר.

גורם בצה"ל אישר כי בוצעה תקיפה ואמר שכלי טיס של חיל האוויר תקף מטרות טרור בדרום הרצועה. "השניים הם פעילי ג'יהאד עליהם היה מידע מודיעיני כבר זמן רב. הם היו על הכוונת", אמרו בצה"ל לחדשות 2 באינטרנט. בהודעת דובר צה"ל נמסר כי החיסול בוצע הודות לפעילות משותפת של צה"ל ושירות הביטחון הכללי. "עווקאל עסק בקידום פיגוע נוסף כנגד יעד ישראלי בגבול ישראל-מצרים", נמסר.

הפעיל השני, שנפצע ככל הנראה בתקיפה, הוא אחמד סעיד איסמאעיל, גם הוא בן 22, תושב תופאח עזה ששייך לפלג של הג'יהאד העולמי ברצועת עזה ובסיני. לטענת גורמים בצה"ל, הוא היה שותף בפיגוע בחודש יוני, בו נהרג עובד משרד הביטחון בגדר המערכת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בתגובה כי הוא משבח את צה"ל והשב"כ על הפעולה המדויקת שבוצעה ברצועת עזה. "כל מי שמתכוון לפגוע בנו צריך לדעת שהזרוע הארוכה שלנו תשיג אותו", הדגיש נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת