חשש לזיהום: כ-200 צוערים בבה"ד 1 התלוננו על שלשולים

צוותים של חיל הרפואה נשלחו לבית הספר לקצינים של צה"ל, כדי לנסות ולאתר את המקור לתחלואה. בין היתר, נבדקות תלונות של חיילים על תנאים סניטריים ירודים במטבח הבסיס

ארכיון (יוסי זילברמן, חדשות 2)

כ-200 צוערים בבית הספר לקצינים של צה"ל (בה"ד 1) התלוננו על שלשולים חמורים, הקאות וכאבי בטן -וחלקם אף פונה לקבלת טיפול רפואי. צוערים בבה"ד 1 דיווחו כי הדבר הביא להפסקת הליך ההכשרה של חלק מהם.

לבסיס הגיעו צוותים מיוחדים של חיל הרפואה, כדי לנסות לאבחן את מקור התחלואה. בין השאר, נבדק האם תנאים סנטיריים קשים בחדר האוכל של הבסיס הם שגרמו להדבקה. גורם צבאי אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "ליתר ביטחון, הוחלט לנקוט כמה צעדים במטבח הבסיס כדי למזער כל סיכון להדבקה, שעלול להיווצר שם".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "חיל הרפואה פתח בבירור נסיבות המקרה, שבמהלכו הגיע צוות מקצועי לבה"ד 1. נמצא כי התחלואה קלה וכי עד כה לא נזקק אף חייל לטיפול בבית חולים. במקביל, רועננו הנחיות לשמירה על הגיינה ומניעת הידבקות בקרב הצוערים".

אירוע דומה התרחש בצה"ל לפני כשבועיים, כשבבה"ד 11 של חיל השלישות התלוננו גם כן חיילים על שלשולים. בתום טיפול מהיר והוצאתם לכמה ימי חופש התחדשה הפעילות במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת