נתניהו: "נמאס ממצגות הכסת"ח - במקרה של תקיפה, אני אהיה האחראי"

רה"מ בנימין נתניהו ביקר את אופן התנהלותם של בכירים במערכת הביטחון וטען כי הם פועלים ברוח של "כסת"ח". את הדברים אמר נתניהו בפורום סגור בפני בכירים לשעבר במערכת הביטחון והכריז "אם תקיפה באירן אכן תתרחש - אני האחראי"

"אם תקום ועדת חקירה - אומר שאני האחראי" (רויטרס, ארכיון)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתח ביקורת חריפה על התנהלותם של גורמי הביטחון בסוגיית הגרעין האירני וטען כי הם פועלים מתוך אווירה של "כסת"ח". נתניהו אף ציין בדיונים סגורים כי הוא אינו חושש מוועדת חקירה שתקום ביום שלאחר התקיפה באירן, כך מפרסם עיתון "הארץ".

בשיחה שקיים נתניהו בפורום מצומצם בו נכחו בכירים לשעבר ממערכת הביטחון לצד אנשי אקדמיה, הצהיר ראש הממשלה כי הוא יישא בתוצאות במקרה שבו יחליט לצאת למהלך הצבאי מעורר המחלוקת. "במידה ותהיה ועדת חקירה, אומר שאני האחראי", הבהיר נתניהו.

לדברי אנשים שנכחו בפגישה נתניהו היה נסער והרבה להלום על השולחן באגרופו. "נמאס לי מהאווירה הזאת, אנשים מביאים לי שקפים שהם כולם לוועדת החקירה. אמרתי להם שיפסיקו עם השקפים האלה ושיפסיקו לדבר לפרוטוקול אלא ידברו בצורה עניינית".

נתניהו ציין במהלך המפגש כי היה מעדיף שארצות הברית "תעשה את העבודה" במקום ישראל, אך לטענתו הסיכויים לפעולה צבאית אמריקנית הם קלושים. ראש הממשלה ציין כי במקרה של תקיפה באירן, אמריקנית או ישראלית, העורף הישראלי עלול לספוג מטח עז של טילים לריכוזי אוכלוסין.

נתניהו הדגיש כי הוא מקיים פגישות תכופות לבדיקת מוכנות העורף למצב של לחימה. "גם אם יהיו טילים, זה עדיף על פצצת אטום", אמר ראש הממשלה.

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק