חשוד סורי התקרב לגבול – ונורה

חיילי צה"ל פתחו באש לעבר חשוד סורי שהתקרב לגדר הגבול עם ישראל. מפרטי האירוע עולה כי הוא לא נענה לקריאות החיילים - ולכן הוא נורה ברגליו. בצה"ל פתחו בחקירה על מנת לבדוק אם מדובר בחשוד שניסה לברוח בעקבות המהומות במדינה, או בניסיון פיגוע על הגדר

גבול ישראל-סוריה. ארכיון (רויטרס)

מתיחות בגבול ישראל-סוריה: חשוד סורי שהתקרב היום לגבול הסורי בדרום רמת הגולן, נורה על ידי כוח צה"ל, לאחר שלא נענה לקריאות החיילים.

גורם צבאי סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי החשוד הסורי התקרב לגבול, ולאחר שלא הגיב לקריאות חיילי גדוד "שלח" של חטיבה 401, הם פתחו לעברו באש. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בסוריה לאחר שככל הנראה נפצע ברגליו.

מבדיקה ראשונית עולה כי הסורי נשא מזמרה, וניסה לחתוך את גדר המערכת. לאחר שנורה, הגיעו למקום שלושה אזרחים סורים, ופינו אותו מהמקום. בצה"ל פתחו בחקירה על מנת לבדוק אם מדובר באזרח שניסה לברוח בעקבות המהומות במדינה, או בניסיון פיגוע על הגדר.

לדברי גורם צבאי נוסף, בשבועות האחרונים מזהים יותר אירועים בסמוך לגדר במהלכם מתקרבים אזרחים סורים ככל הנראה במטרה לאסוף מודיעין. בצה"ל אמרו כי ההתיחסות לאיש היא לא כפליט אלא כמחבל לכל דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת