חשד לזובור בכפיר: לוחמים הושעו

לוחם בחטיבת כפיר אושפז בביה"ח העמק עם חבלות בבטנו לאחר שהוכה באכזריות על ידי 8 לוחמים אחרים בחטיבה. מפקד החטיבה השעה את החשודים, והחקירה הועברה למשטרה הצבאית. הרקע: מלחמות ותיקים צעירים

הרקע: ותיקות צעירות. אילוסטרציה (חדשות 2)

דרמה בחטיבת כפיר: מפקד חטיבת כפיר, אלוף-משנה אודי בן מוחה השעה שמונה לוחמים מגדוד נחשון בשל חשד שהכו אתמול לוחם אחר בפלוגה. לאחר האירוע, הלוחם שנפצע הועבר לטיפול רפואי בבית החולים "העמק" בעפולה כשהוא במצב יציב וסובל מחבלות בבטנו.

אל"מ בן מוחה איתר את החיילים החשודים, תיחקר אותם והם הודו בשיחה עמו על שעשו. בעקבות האירוע, פנה מפקד החטיבה למשטרה הצבאית החוקרת שפתחה בחקירה.

האירוע התרחש בזמן אימון באזור הבקעה. "רק לפני מספר שבועות קיים מפקד החטיבה פורום קצינים שהתיחס רק לסוגיית האלימות בתוך החטיבה והדגיש את האיסור", אמר גורם צבאי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הוא רואה את זה בחומרה רבה ולא ייתן שדבר כזה ייקרה בחטיבה. האירוע טופל במהירות רבה זאת כחלק מנקיטת יד קשה כנגד מעשי אלימות".

על פי ההערכה, התקיפה התבצעה על רקע מלחמות ותיקים-צעירים בחטיבה. "הצעירים האלה ממש התנפלו עליו באלימות ובברוטאליות ולכן הוא נפצע, זה לא היה משחק בין חברים ולא התלוצצות אלא מכות של ממש", הוסיף הגורם.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "עם היוודע האירוע הוא טופל במהירות על ידי מפקד החטיבה, אל"מ אודי בן-מוחה. בנושא מתקיימת חקירת מצ"ח לבירור כלל נסיבות האירוע. עם סיום החקירה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת