"כך תתבצע התכנית לתקיפה באירן"

לאחר שרה"מ נתניהו ביקר את יעילות הסנקציות הבינלאומיות נגד תכנית הגרעין של אירן, האמריקנים הציגו תכנית תקיפה במידה ויקרסו "שיחות הגרעין". לפי הערכות, התכנית תצא לפועל בעוד כשנה וחצי ותכלול מתקפת טילים משולבת על מתקני הגרעין שמטרתה לפגוע אנושות בתכנית האירנית ולהפיל את משטר האייתולות

"כך תתבצע התכנית לתקיפה באירן" (רויטרס)

המסלול האמריקני לתקיפה: לאחר שבמהלך ביקורו של שר ההגנה אמריקני פנטה התבטאו בכירים ישראלים נגד התמהמות בפעולה נגד אירן, כעת נראה כי לאמריקנים יש כבר "תכנית תקיפה" במקרה והדיפלומטיה מול משטר האייטולות תיכשל. העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם היום כי במהלך ביקורו של פנטה בישראל נדונו פרטי "תכנית המגירה" האמריקנית לתקיפת משולבת של מתקני הגרעין האירניים.

לפי הערכות, התכנית שתצא לפועל עוד כשנה וחצי, תיפתח על ידי הצבת נושאות מטוסים אמריקניות במצרי הורמוז. כלי השיט יאפשרו למטוסי התקיפה האמריקנים להיכנס לטווח ממנו יוכלו להמריא ולתקוף בעומק הרפובליקה האיסלמית. בשלב השני ישוגרו טילי שיוט מסוג "טומהוק" לעבר תשתיות אסטרטגיות באירן ולמתחמי תכנית הגרעין האירנית.

לפי הדיווח, האמריקנים מעריכים כי הפצצת המתקנים תביא לדחייה בתכנית הגרעין האירנית ב-5-10 שנים. בנוסף, בממשל בוושינגטון מקווים כי פגיעה אנושה בתשתיות המדינה יובילו בסופו של דבר לשינוי המשטר האיסלמי במדינה.

בממשל האמריקני מעריכים כי ירי הטילים יכין את הקרקע לפעולה ממוקדת נגד המתקנים הגרעינים. בשלב הזה יצורפו לתקיפה מפציצים כבדים מסוג B-52, שמסוגלים לשאת פצצות "חודרות בונקרים" במשקל 50 טון. מטרת גלי ההפצצות תהיה לנטרל באופן מוחלט את היכולות הגרעיניות והקונבנציונליות של אירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת