טייס לשעבר הזמין חילוץ בסכום עתק - ושלח את החשבון לצה"ל

לאחרונה נאלץ בכיר לשעבר בחיל האוויר לשלם 25 אלף שקלים לאחר שלפני ארבע שנים הזמין מסוק חילוץ, כשנקע את רגלו בטיול בחיפה. את ההחלטה לכסות חלק מהסכום מכיסו הוא קיבל, ככל הנראה, רק אחרי שבפרקליטות מחוז חיפה איימו לתבוע אותו

מפקד טייסת לשעבר בחיל האוויר שטייל בנחל בחיפה ונקע את רגלו, הזעיק מסוק חילוץ שיפנה אותו מהמקום - בעלות של 150 אלף שקלים. לאחר שבפרקליטות הודיעו כי בכוונתם לתבוע ממנו את הכסף - התברר כי הוא החליט לשלם חלק מהסכום.

האירוע התרחש בשנת 2008, כאשר הבכיר, טייס לשעבר נקע את רגלו בנחל שיח שבשכונת כרמליה שבחיפה. מדובר בפציעה קלה, במקום שאנו מרוחק או מסוכן - ונמצא בקרבת בית חולים.

למרות זאת, החליט הבכיר להזעיק מסוק חילוץ שייפנה אותו מהמקום - חילוץ בעלות של לא פחות מ-150 אלף שקלים. הצבא, גיבה אז את הקצין לשעבר ואמר כי מדובר בהליך שגרתי.

אך מתברר שבכיר בפרקליטות מחוז חיפה וחבריו עקבו אחר הסיפור, ודרשו תשובות ממשרד הביטחון. בנוסף הודיעו כי בכוונתם להגיש כתב תביעה מאותו טייס לשעבר - בדרישה שישיב את עלות החילוץ.

בעקבות הודעת הפרקליטות בצבא החליטו ללכת כמה צעדים לאחור, ולא מזמן השיב אותו בכיר סכום של 25 אלף שקלים עבור החילוץ המיותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת