צפו: לוחמי הסטי"לים בפעולה

ספינות הטילים של חיל הים נועדו להגן על חופי ישראל ממחבלים וספינות אויב, ובשנים האחרונות נוסף לחיל תפקיד חדש – הגנה על אסדות הגז בים התיכון. בשבועות האחרונים התבצע תרגיל נרחב של חיל הים הכולל ירי טילים, צפו

חיל הים הציג את יכולותיו באימון נרחב של שייטת ספינות הטילים (סטי"ל) של חיל הים. במסגרת האימון שהתקיים בשבועות האחרונים תורגלו תרחישים רבים ובכללם עימות עם ציי ספינות של האויב ומענה לאיומי טרור. כמו כן, בוצע במהלך האימון ירי טילי ים-ים, שנורים מסטי"ל לעבר מטרות אחרות בים.

ההתפתחויות האחרונות באזור מציבות אתגרים חדשים להגנת ישראל מן הים: אסדות קידוח הגז הטבעי בים התיכון זקוקות להגנה, ויש חשש לפגיעה בהן מהים מכיוון לבנון ורצועת עזה. חיל הים לא אדיש להתפתחויות, ולאחרונה אף ביקש תוספת תקציב לשלוש ספינות מלחמה חדשות כדי להגן על האסדות.

מפקד חיל הים, אלוף רם רוטברג, סיכם את האימון: "שייטת שלוש תרגלה באימון זה תרחישים מורכבים והעמיקה את יכולותיה מול האיומים. לוחמי השייטת הפגינו יכולות מרשימות והוכיחו כי הם מוכנים לכל משימה שידרשו לה. חיל הים ימשיך לחזק ולהעמיק את שיתוף הפעולה עם הזרועות השונות וימשיך לפעול להגנת המרחב הימי ולשמירה על בטחון אזרחי מדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת