ברק ופנטה סיירו ב"כיפת ברזל": "עוקבים אחר ההתפתחויות"

במסגרת ביקורו של מזכיר ההגנה האמריקני ליאון פנטה בישראל, הוא ערך מסיבת עיתונאים עם שר הביטחון ברק בסוללת "כיפת ברזל" באשקלון. במהלך מסיבת עיתונאים משותפת אמר ברק: "אנחנו נחושים לשמור על היחסים הדוקים, עמוקים ופתוחים, גם כאשר לעיתים לא על כל דבר אנחנו מסכימים"

ברק ופנטה באשקלון, היום (רוני מרדכי, חדשות 2)

שר הביטחון אהוד ברק ערך היום מסיבת עיתונאים משותפת עם מזכיר ההגנה האמריקאי ליאון פנטה, סמוך לסוללת "כיפת ברזל" באשקלון. במהלך המפגש הדגיש ברק: "אנחנו חיים באזור קשה, ישראל וארה"ב עוקבות אחר ההתפתחויות".

במהלך מסיבת העיתונאים בירך שר הביטחון את פנטה והודה לארצות הברית על הסיוע הכספי שהיא מעניקה לישראל: "היחסים בין הממשל לבין הממשלה בישראל התהדקו בשנים האחרונות, והיחסים בין משרד ההגנה האמריקאי למשרד הביטחון הישראלי ולכל מערכת הביטחון, נמצאים אולי בשיא של זמן רב אחורנית".

ברק הוסיף: "ישנו שיתוף פעולה מקיף מאוד, קיבלנו לאחרונה 70 מיליון דולר נוספים בשנה התקציבית האמריקאית הזאת, כדי לקדם את ההיערכות של 'כיפת ברזל', מערכת שמהווה הישג טכנולוגי בלתי רגיל של התעשיות הישראליות, והישג מבצעי יוצא דופן של חיל האוויר ולוחמי ההגנה האווירית. זהו אמצעי יעיל ביותר, שאכן גם נותן גמישות מסוג אחר לדרג המדיני, וגם הגנה מסוג אחר לתושבים".

"'כיפת ברזל' סייעה להציל חיים"

"המערכת שאנחנו רואים פה מאחורינו, יחד עם כלל 'כיפת ברזל' יירטה יותר מ-100 רקטות. אנחנו רוצים לחזור ולאשר שאכן אנחנו חיים באזור קשה, רב סיכונים, שינויים שלא הכרנו בעבר עוברים על האזור בשנתיים האחרונות, וישראל וארה"ב עוקבות מקרוב אחרי ההתפתחויות", הדגיש ברק.

בנוסף אמר שר הביטחון: "כמו בכל ידידות ושותפות יש דברים שאין בהם הסכמות, יש מעת לעת חילוקי דעות, אבל הדבר הזה אינו גורע מהטיב ומעומק היחסים. אנחנו נחושים לשמור על היחסים הדוקים, עמוקים ופתוחים, גם כאשר לעיתים לא על כל דבר אנחנו מסכימים ואנחנו נמשיך לשמור את היחסים האלה ולהעמיק אותם".

בתגובה אמר פנטה: "בכל פעם שאני מבקר בישראל, אני נפעם מהאתגרים שהישראלים עומדים בפניהם. מערכת 'כיפת ברזל', מאז שהוצבה לראשונה, שינתה את כללי המשחק וסייעה להציל חיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת