מתיחות בלשכת הגיוס: "תשתתף בנטל"

בעוד שבצה"ל נערכים לזימון אברכים לצו ראשון, מספר שיחות מתוחות נערכות הבוקר בין הצעירים החילונים שנמצאים לפני גיוס לחרדים שהגיעו ללשכות הגיוס. אביו של מתגייס פנה לחרדי: "אם אתם רוצים להציל נפש, תעזרו בנטל של כל המוסדות שקורסים". בתגובה הוא השיב: "אם יהיו 200-300 אלף חיילים - זה עדיין לא ייתן שלום"

חצי יממה לאחר פקיעת חוק טל, הרוחות סוערות בלשכות הגיוס בירושלים ובתל אביב, אליהן מגיעים מועמדים לגיוס - חרדים וחילונים. אביו של אחד המתגייסים בירושלים פנה לחרדי שהגיע למקום ואמר: "אם אתה יהודי כמוני - בוא לשרת את המדינה שלנו".

בעוד צה"ל מתחיל להיערך לקראת זימון אברכים לצו ראשון, מתיחות נרשמת בלשכות הגיוס ברחבי הארץ. בלשכה בירושלים, לא יכלו המבקרים להימנע משיחות סוערות סביב נושא השוויון בנטל.

אביו של אחד המתגייסים הטריים פנה לחרדי שהגיע למקום ואמר לו: "אם אתם דוגלים בעניין הזה של מציל נפש אחת מציל עולם ומלואו, אז בוא תלך אתה או הבן שלך, אל תלכו לצבא, בוא תעשה נטל, אם אתה אח שלי, אם אתה יהודי כמוני, בוא שרת את המדינה שלנו".

"אין לנו ארץ אחרת"

האב הדגיש: "רק תתנדבו, אם אתם רוצים להציל נפש, תעזרו בנטל של כל המוסדות שקורסים, נפגעי נפש, משטרה,תעזרו במקומות שאתם יכולים לתרום, תצילו נפש ונחייה בשלום. אנחנו מקבלים אתכם, בזכות החיילים האלה, בזכות ההורים שתורמים ועוזרים המדינה הזאת קיימת - אין לנו ארץ אחרת"

בתגובה השיב לו הגבר החרדי: "80 אלף שיושבים ולומדים - זה מה שחורה לך? אנחנו עוזרים אנחנו נותנים בנטל במקומות שמותרים לנו, יש לנו תורה אם אתה היית יודע מה היה כתוב בתורה, תדע לך ה-80 אלף לא רק עוזרים בנטל - הם מקיימים את כל עם ישראל. אם יהיו 200-300 אלף חיילים - זה עדיין לא ייתן שלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת