פקודות חדשות בצה"ל: אסור לחבוש כיפה עם כיתוב

חיילי צה"ל הדתיים יאלצו להתאים את הכיפות והשביסים להנחיות משמעת חדשות שנכנסו לפני מספר ימים לתוקף. על פי הפקודות, אסור לחבוש כיפה שעליה מופיע כיתוב, ועל נשים לחבוש שביס בגווני שחור, אפור, כחול או ירוק זית. "אין להחלטה הזו שום היגיון", טוענים חיילים

על רקע פקיעת חוק טל והמתיחות בקרב הציבור החרדי, נכנסו לתוקף בצה"ל פקודות חדשות - המגבילות את המשרתים הדתיים. על פי ההנחיות של אגף כוח אדם, חל איסור לחבוש כיפה שמופיע עליה כיתוב, ונשים דתיות רשאיות לחבוש שביס בצבעים שחור, אפור, כחול או ירוק זית - בלבד.

בצה"ל מדגישים כי ניתן לחבוש כיפה בכל גודל וצבע, וכי ההנחייה תקפה רק לכיפות עליהן מופיעות מילים. כך למשל, נאסר על חיילים לחבוש כיפה ועליה הכיתוב "יחי אדוננו מורנו ורבנו". חיילים אשר יעברו על ההנחיות החדשות - ייענשו.

"אין להחלטה הזו שום היגיון", אמר בתגובה חייל דתי המשרת בצה"ל. "מדוע שיפריע למישהו איזה כיפה אני לובש ומה כתוב עליה - למה פוגעים לנו בזה?". עם זאת חייל אחר טען: "אין מקום לאמירה אישית על הכיפה ולא חיוני ללכת עם כיפת עם כיתוב".

ההוראה ניתנה על ידי ראש ענף משטר ומשמעת, סגן-אלוף אורן אברהם. "המשמעת היא בעלת חשיבות מרבית להבטחת פעילותו התקינה של צה"ל והיא תנאי הכרחי לביצוע מלא ויעיל של המשימות המוטלות עליו", ציין במסמך ששלח לכלל החיילים והמפקדים בצה"ל.

עוד על פי ההנחיות החדשות, חיילת המקיימת אורח חיים דתי ונמצאת בסטטוס של נשואה, גרושה או אלמנה, רשאית לחבוש שביס או כובע במקום הכומתה. פריטים אלה לא מוגבלים בגודל, צורה או סוג, אולם עליהם להיות בצבע אחיד ובגווני שחור, אפור, כחול או ירוק זית.

בשורה לחיילות: הלק חוזר לסדיר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת