גנץ: צה"ל נערך לגייס את החרדים - ממחר

ערב פקיעת חוק טל נפגש הרמטכ"ל עם מתגייסים בבקו"ם וציין כי לנוכח ההסדר החוקי שיחול מחצות ואילך, מתכוננים בצבא לקלוט את בחורי הישיבות לשירות. שר הביטחון ברק: "נעמיק את אמצעי האכיפה נגד המשתמטים"

תוקפו של חוק טל יפוג מחר - ובצה"ל מתכוננים לקלוט לשורות הצבא את בחורי הישיבות, שמקום המדינה ועד היום זכו לפטור משירות צבאי. הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, התייחס בצהריים לסוגיה במפגש שקיים עם מתגייסים טריים בבסיס הקליטה והמיון (בקו"ם) בתל השומר. את דבריו של גנץ העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

"בתוך 30 ימים נגיש תכנית לגיוס", הצהיר גנץ - שהדגיש כי "אנחנו ניערך לגייס (את החרדים) כפי שכל גיוס חובה מתקיים". על ההסדר החוקי בנושא שיחול ממחר אמר: "חוק גיוס גובה נכנס לתוקף ובהיעדר קיומו של חוק אחר - זה הסידור. צה"ל ערוך למלא אחר כך ההחלטות של הדרג הפוליטי".

אחר הצהריים סיפק גם שר הביטחון, אהוד ברק, התייחסות לנושא שילוב החרדים בצבא. "עם פקיעתו מחר של חוק דחיית שירות לתלמידי ישיבות שתורתם - אומנותם, המכונה 'חוק טל', בתום 10 שנים להפעלתו, הנחיתי את צה"ל ליישם את חוק שירות הביטחון (נוסח משולב) תשמ"ו—1986 ביחס לאוכלוסייה האמורה".

"נגביר האכיפה נגד המשתמטים"

נוסף על כך, ציין ברק כי הנחה את צה"ל להגיש, בתוך כחודש, "הצעה מעשית ליישום חוק שירות הביטחון על אוכלוסיית הצעירים החרדים - זאת, עד שהכנסת תאשר חוק חדש המסדיר באופן קבוע את הסוגיה. לפי קווי המדיניות, תשקף הצעת צה"ל ותיקח בחשבון את פסיקת בית המשפט העליון, צרכי צה"ל וערכיו, את עיקרון הגברת השוויון בנטל וכן את נתוני הפרט והתאמתו לשירות וזאת כמקובל".

בהודעה מטעם ברק ציינו דובריו כי "שר הביטחון הדגיש את הנחייתו שלפיה יש לפעול להגברה מואצת של היקף גיוס החרדים והרחבת המסלולים הייעודיים לשירותם, כשבטווח הארוך יביא הדבר להכשרתם המקצועית והשגת היעד החשוב של השתתפות אוכלוסייה זו בשוק העבודה בישראל. לצד זאת, הנחה השר ברק להעמיק את אמצעי האכיפה נגד משתמטים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת