שר הביטחון ברק: היכולות המבצעיות של ישראל לתקיפה באירן מוגבלות

בריאיון ל-CNN, הבהיר הלילה שר הביטחון אהוד ברק כי היכולת המבצעית של ישראל לתקוף באירן מוגבלת וכי הגישות בין ארה"ב לישראל דומות. "אנחנו מרגישים ששעוני העצר שלנו מתקתקים בקצב שונה", הדגיש ברק. גורמים אמריקנים: בכירים בישראל לא רוצים לתקוף

זמן לא רב לפני ביקורו של שר ההגנה האמריקני לאון פנטה בישראל - מבהיר שר הביטחון אהוד ברק כי הגישות בין שתי המדינות דומות, אך עם זאת ההסכמה לא רחבה.

"בגלל היכולות המבצעיות המוגבלות שלנו, שעון העצר שלנו מתקתק הרבה יותר מהר", אמר ברק הלילה בריאיון ל-CNN. "יש בין ארה"ב וישראל הסכמה על דרך אמירת הדברים אבל אין בינינו הסכמה על התוצאות". עוד ציין כי "יש חילוקי דעות ואנחנו מכבדים אלה את אלה. אנחנו מרגישים ששעוני העצר שלנו מתקתקים בקצב שונה".

פנטה עצמו אמר בעת ביקורו בטוניסיה אתמול כי הסנקציות נגד אירן טרם השיגו את מטרתן הסופית וכי יש להמשיך וְללחוץ על טהרן. במקביל, העיתון "ידיעות אחרונות", דיווח הבוקר מפי גורמים אמריקנים כי "כל הצמרת הביטחונית בישראל מתנגדת לפעולה צבאית עצמאית נגד מתקני הגרעין באירן". בין המתנגדים על פי הדיווח: הרמטכ"ל בני גנץ, מפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל, ראש המוסד וראש השב"כ.

בנוסף, ההערכה בקרב גורמים אמריקנים היא שבעוד שנה וחצי אירן תגיע לסף קריטי ואז ארצות הברית תתקוף בשיא העוצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת