אב עתר לבג"ץ: "העלו שכר החיילים"

שני אחים שסיימו את שירותם הצבאי, ואחיהם המשרת בימים אלו עתרו באמצעות אביהם לבג"ץ נגד הקפאת שכרם החודשי של חיילי צה"ל - שלא השתנה לטענתם במהלך העשור האחרון, למרות הוראות פקודות המטכ"ל. "שכר החיילים נשחק זאת בזמן ששכר הרמטכ"ל זינק ב-40%", טענו בעתירתם

יקבלו יותר? חיילים, ארכיון (דובר צה"ל)

נלחמים על שכר החיילים: שני אחים אשר השלימו שירות צבאי מלא, ביחד עם אחיהם המשרת בימים אלה בצה"ל, הגישו היום באמצעות אביהם, עורך הדין, עתירה לבג"ץ בה הם טוענים כי דמי הקיום להם זכאים חיילי צה"ל לא שונו מזה 10 שנים וכתוצאה מכך הוא נשחק בכ-20% בניגוד מוחלט להוראות מטכ"ל.

העותרים תוקפים את רשויות המדינה ומעלים שורה של טענות כנגד המדיניות הנהוגה בצה"ל בה מוענק לחיילי החובה שכר חודשי זעום במשך תקופת שירותם. "דמי הקיום, ששיעורם כ-9% משכר המינימום, הם בבחינת לעג לרש, ואין בהם כדי להבטיח קיום מינימלי בכבוד של משרתי החובה", ציינו בעתירתם.

שלושת האחים, שהתגייסו במהלך העשור האחרון, טוענים כי שכרם לא השתנה במשך התקופה הארוכה - ונותר שכר זעום בסך 352.20 שקלים בחודש בלבד. לדבריהם, צה"ל נמנע במשך העשור האחרון מלעדכן את התשלומים בהתאם למדד המחירים לצרכן, אשר עלה בעשור האחרון בכ-20%, למרות הוראה מפורשת בפקודת מטכ"ל. זאת בשעה ששכר הרמטכ"ל לשם השוואה זינק בכ-40% לטענתם.

אביהם של שלושת האחים, עו"ד אמנון לורך, הדגיש לאחר הגשת העתירה כי הוא מאמין בית המשפט יורה להתערב באופן קביעת הסכום המשולם כיום לחיילי החובה. "בזמנים בהם כ-75% מבני גיל השירות אינם משרתים שירות מלא, לא ייתכן שהרמטכ"ל יתיר לכפופים לו לנהוג כך", ציין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת