דיווח: "פעילי הג'יהאד בסיני נערכים לעימות עם ישראל"

ארגונים חמושים המזוהים עם הג'יהאד העולמי ושפעיליהם הגיעו בשנה האחרונה ממדינות שונות לחצי האי ערב, נערכים לבצע פיגועים נגד ישראל, כך מדווח הבוקר היומון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט". על פי הדיווח, בשלב זה עוסקים הפעילים בהקמת תשתית הטרור ובסיסי האימונים - ולכן שומרים על רגיעה עם כוחות הביטחון המצריים

כך נערך ארגון "אל-קעידה" בחצי האי סיני: גורמי ביטחון מצריים אומרים כי ארגונים חמושים המזוהים עם הג'יהאד העולמי מתבססים בחודשים האחרונים בחצי האי, בסמוך לגבול עם ישראל ורצועת עזה, מקימים "בסיסי אימון" ונערכים לעימות נרחב עם ישראל, כך דיווח הבוקר היומון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט".

על פי הדיווח בעיתון, פעילי הארגונים הללו שואפים בשלב זה לשמור על "רגיעה" עם כוחות הביטחון המצריים, וזאת על מנת להשלים את היערכותם והכשרתם הצבאית - לקראת סבב עימות והוצאתן לפועל של פעולות נגד ישראל. "חברי הארגונים הקיצוניים בסיני הם אנשי ג'יהאד ממדינות שונות", אמרו הגורמים ליומון הלונדוני. "קיים חשש מיכולות ההתחמשות והיכולות ההתארגנות שלהם, בעקבות הברחות הנשק הרבות מלוב וסודן למצרים".

"פעילי הג'יהאד ניצלו את המצב הביטחוני בסיני מאז נפילת משטר מובארק", אמרו הגורמים. "הם אינם רוצים להיכנס לעימות מזוין עם הרשויות המקומיות בשלב זה, משום שהם בשלבי גיבוש - לאחריהם יחלו בפעולות נגד ישראל אשר ייצאו לפועל מסיני".

קלטות ונטילות אחריות

הדיווח הבוקר מצטרף לשורה של דיווחים מהשבועות האחרונים, ולפיהם ארגונים המזוהים עם "אל-קעידה" מתבססים בחצי האי סיני. רק השבוע הפיץ הארגון קלטת נטילת אחריות לפיצוץ הסדרתי של צינור הגז באל-עריש, וקלטת נוספת המתעדת את היערכות הפעילים בחצי האי לקראת פיגוע נגד ישראל - הכוללת תצפית על תנועת כלי רכב צבאיים מצריים וישראליים.

בחודש מאי השנה צוטטו גורמי ביטחון בקהיר, שהאשימו גם את הזרוע הצבאית של חמאס, "גדודי עז א-דין אל-קסאם" בהוצאתם לפועל של עשרות פיגועים נגד מטרות מצריות בסיני - רובן ככולן של גורמי ביטחון ומשטרה מקומיים. "מספר אזורים, כמו השייח' זייד, מרכז סיני ורפיח נמצאים כעת מחוץ לשליטת כוחות הביטחון", אמרו הגורמים.

באוגוסט בשנה שעברה דיווח העיתון הכוויתי "אל-ג'רידה" כי 15 פעילי טרור שנעצרו ע"י כוחות הביטחון המצריים חשפו בחקירתם פרטים על התארגנות הג'יהאד העולמי בחצי האי סיני, ועל תכניותיהם של המחבלים המזוהים עם אל-קעידה להשתלט על האזור. "מטרת המזימה הייתה להפוך את סיני לאמירות אסלאמית", דווח. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת