בעקבות ה"זובור" בצנחנים: הסמג"ד שפיזר גז מדמיע על פקודיו לא יקודם

הקצין שנעל את הלוחמים הכפופים לו בחדר שבו פוצץ רימון עשן תיעד את האירוע כולו במצלמתו. מה שככל הנראה היה בעיניו מצחיק אז גבה ממנו מחיר אישי כבד: בצה"ל החליטו לבלום את מינויו למפקד בסיס: "לא ייתכן שמפקד, שאמור לשמש דוגמה ומופת, יעשה משהו כזה"

ה"זובור" בצנחנים בלם קידום הקצין. ארכיון (חדשות 2)

סגן מפקד גדוד 202 של הצנחנים לא ימונה למפקד בבסיס האימונים של החטיבה, זאת - בעקבות תקרית ה"זובור" החמורה שלה היה אחראי, כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

האירוע שהביא לבלימת קידומו של הסמג"ד התרחש לפני כשבועיים. הוא נעל את קציני המטה הכפופים לו בחדר - וללא כל התרעה פוצץ במקום רימון עשן ופיזר גז מדמיע.

עוד קודם לכן, דאג הקצין לוודא שפקודיו לא יוכלו לצאת מהמקום וייאלצו להתמודד עם אמצעי פיזור ההפגנות שהפעיל - בעוד שהוא עצמו הצטייד מבעוד מועד במסכת אב"כ שחבש על פניו. רק כעבור דקות ארוכות הוא נענה לתחינות הקצינים לפתוח את הדלת, ועד אז - תיעד את האירוע כולו במצלמתו.

ה"זובור" בלם את ההתקדמות בצה"ל

גורמי צבא אמרו כי "המקרה חריג וחמור שבעתיים - לנוכח העובדה שהסמג"ד אף לא דיווח על מעשיו". הם סיפרו כי מדובר בקצין מוערך ביותר שבשל האירוע לא יוכל להתקדם בתפקידיו בצה"ל. 

"לא ייתכן שמפקד, שאמור לשמש דוגמה ומופת, יעשה משהו כזה. לכן הוחלט שלא לקדמו", אמרו בצה"ל. בזמן התפוצצות הפרשה שהה הקצין בחו"ל, ועם שובו ארצה זומן לבירור מקיף של נסיבות המקרה - שהסתיים במסקנות האישיות נגדו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר במקרה חמור אשר איו עולה בקנה אחד עם המצופה מקצין ומפקד בצה"ל. בעקבות האירוע הוחלט על ביטול מינוי הבא של הקצין המדובר כמפקד מגמה בבסיס האימונים של חטיבת הצנחנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת