2 תאונות תדלוק אווירי - בחודשיים

במהלך החודשיים האחרונים אירעו שתי תאונות במהלך תדלוק אווירי של מטוס קרב. יומיים לאחר האירוע במהלכו נפגע מטוס F-16I, מתברר כי תאונה דומה התרחשה לפני שישה שבועות. בשתי התאונות נגרם נזק למטוסים, אך למרבה המזל איש לא נפגע

תאונה במהלך תדלוק אווירי. ארכיון (רויטרס)

סדרת תאונות אוויריות בחיל האוויר: יומיים לאחר תאונת האימונים בה היו מעורבים מטוס קרב מסוג F-16I ומטוס תדלוק מסוג "ראם", מתברר כי אירוע דומה אירע בחיל האוויר רק לפני כשישה שבועות.

מתוך התחקיר הראשוני של תאונת התדלוק שאירעה ביום שישי האחרון, עולה כי האחראי הוא ככל הנראה טייס מטוס התדלוק - שמשך את צינור התדלוק מוקדם מדי - מה שהביא לפגיעה במטוס הקרב ובצינור התדלוק.

לאחר הפגיעה, ביצעו שני כלי הטיס נחיתת חירום מוצלחת בבסיס עובדה בדרום. מפקד חיל האוור אלוף אמיר אשל הורה על הקמת צוות חקירה. לצוות המטוס שלום. "זה היה יכול להסתיים באסון גדול", סיפר גורם בחיל האוויר. "העניין עכשיו נבדק - מדובר בתקלה נדירה במיוחד".

היום מתברר כי תאונה דומה אירעה רק לפני חודש וחצי באזור הנגב - גם אז במהלך תדלוק באוויר. בעקבות התאונה הזאת נגרם נזק קל לאחד המטוסים, אך לא היו נפגעים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "לפני כחודשיים התרחש אירוע בטיחות בעת תדלוק אווירי אשר בו נגרם נזק קל לאחד המטוסים. האירוע תוחקר. חיל האוויר ממשיך להתאמן על מנת לעמוד במשימות ובאתגרים העומדים בפניו, זאת תוך כדי למידה והפקת לקחים מתמשכת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת