בכיר ישראלי מכחיש הדיווח ב"הארץ": "לא נידונה תקיפה באירן"

העיתון "הארץ" דיווח הבוקר על פגישה שהתקיימה לפני שבועיים בין ראש הממשלה ליועצו של אובמה, במהלכה הוצגה לנתניהו תכנית לתקיפה באירן. בצהריים הכחיש גורם ישראלי רשמי באופן גורף את הידיעה: "כלל לא נערכה פגישה בארבע עיניים, ובטח שלא הוצגה תכנית לתקיפה"

האם האמריקנים מנסים "להרוויח זמן"? (רויטרס)

שעות אחרי הפרסום בעיתון "הארץ" לפיו היועץ לביטחון לאומי של הנשיא האמריקני ברק אובמה, הציג לאחרונה בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו תכנית מגירה לתקיפה אמריקנית באירן, מגיעה ההכחשה. גורם ישראלי בכיר ששוחח עם סוכנות הידיעות AP אומר היום כי הדיווח שקרי - ואף כי לא נערכה כל פגישה בין נתניהו ליועץ האמריקני בארבע עיניים כפי שדווח.

"שום פרט בידיעה אינו נכון", אמר הגורם שביקש להישאר בעילום שם בשיחה עם סוכנות הידיעות. "היועץ האמריקני לא פגש את ראש הממשלה לארוחת ערב, לא נועד איתו בארבע עיניים ולא הציג בפניו תכניות לתקיפה באירן".

"נערכים לאפשרות ממשית של כשלון המגעים הדיפלומטיים"

הבוקר דיווח "הארץ" כי היועץ נפגש עם נתניהו בישראל לפני כשבועיים, הציג בפניו סקירה מפורטת באשר לתכנית הפעולה הצבאית נגד מתקני הגרעין של הרפובליקה האסלאמית. במפגש, שערך כשלוש שעות, השתתף גם היועץ הישראלי לביטחון לאומי, האלוף יעקוב עמידרור.

היועץ הבהיר לנתניהו כי לא מדובר רק במסר תקשורתי וכי האמריקנים נערכים לאפשרות ממשית של כשלון המגעים הדיפלומטים בין מעצמות המערב לאירן. פקיד אמריקני אחר הוסיף ציין כי האפשרויות הדיפלומטיות טרם נזנחו. "בהתבסס על המידע שברשותינו, אנחנו חושבים שעדיין יש זמן לדיפלומטיה ועדיין לא הגיע הזמן לפעולה צבאית נגד אירן", ציין המקור. בלשכת ראש הממשלה הדגישו כי אינם מתייחסים לתוכן של שיחות סגורות, גם אם מדובר במידע שאינו נכון. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת