פרסום ראשון: הליכים נגד ישראלי שהצטרף לדאע"ש

משרד הפנים שוקל את שלילת אזרחותו של תושב נצרת שעזב את הארץ והצטרף ל"מדינה האסלאמית". כעת מאיימת משפחתו לעתור לבג"ץ לאחר שמשרד הפנים לא נענה לבקשה להשיב להם את דרכונו של הצעיר, המאושפז בטורקיה במצב קשה. שר הפנים גלעד ארדן: "מדובר כנראה באדם שאומן לרצוח אנשים ועליי לשקול את חזרתו לישראל"

כוחות דאע"ש, ארכיון

פרסום ראשון: שר הפנים גלעד ארדן מעכב את דרכונו של צעיר ישראלי שנסע בשבועות האחרונים לסוריה או לעירק, שם הצטרף לכוחות "המדינה האסלאמית" - ואף שוקל את שלילת אזרחותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרוואן חלדי, תושב נצרת, עזב את ישראל לפני כחודשיים ומאז ניתק כל קשר עם משפחתו. בימים האחרונים נודע להם כי הוא מאושפז בטורקיה במצב קשה, כשהוא סובל מכוויות בכל חלקי גופו.

משפחתו של חלדי פנתה למשרד הפנים בבקשה לקבל מחדש את דרכונו כדי שיוכל לחזור לישראל - אך עד כה לא נענתה. כעת, מאיימים קרוביו של הצעיר שהצטרף לדאע"ש לעתור לבג"ץ.

שר הפנים גלעד ארדן (פלאש 90)

"המשך שהייתו של מרוואן חלדי בטורקיה עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לבריאותו", טען היום פרקליטו של הצעיר, עו"ד חוסיין אבו חוסיין.

שר הפנים גלעד ארדן הצהיר כי הוא בוחן את האפשרות לשלול את אזרחותו הישראלית של חלדי, כמי שהיה מעורב בטרור. "אני ממתין לקבלת המלצת גורמי הביטחון, אך מדובר כנראה באדם שאומן לרצוח אנשים במסגרת אחד מארגוני הטרור האכזריים בעולם ועליי לשקול את חזרתו לישראל", אמר השר.