טלטלה במוסד: ראש אגף הושעה

ראש המוסד תמיר פרדו הוציא לחופשה כפויה ראש אגף בארגון בעקבות חשדות שעלו באשר לאי סדרים כספיים, כך מדווח העיתון "ישראל היום". ראש הממשלה עודכן בפרטי החקירה המתנהלת בימים אלו. על פי הערכות גורמים בארגון החשאי, הבכיר ייאלץ לפרוש לגמלאות בשל החשדות הכבדים שעלו נגדו

פרדו הוציא את הבכיר לחופשה כפויה, ארכיון (רויטרס)

טלטלה בארגון החשאי בישראל: ראש המוסד תמיר פרדו השעה מתפקידו את אחד מהאנשים הבכירים בארגון, ראש אגף, המקביל בתפקידו לאלוף בצה"ל, בחשד שהיה מעורב באי סדרים כספיים, כך מדווח הבוקר עיתון "ישראל היום".

חקירת הפרשה שהחלה לפני מספר שבועות טרם הושלמה אך בארגון החשאי מעריכים כי הבכיר ייאלץ לפרוש לגמלאות בשל החשדות הכבדים שעלו נגדו. המעשים קרו לכאורה בין השנים 2009 עד אמצע 2011, בבירור ראשוני שנערך, הכחיש הבכיר כל מעורבות לחשודות המיוחסים לו. ראש המוסד תמיר פרדו עדכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרטי המקרה.

הפרשה הפתיעה רבים בארגון בשל הקרבה הרבה בין פרדו לבכיר החשוד במעשים. פרדו עצמו בחר בחשוד במעשים לעמוד בראש אגף חדש וחשאי שהוקם במוסד. לעובדי המוסד נמסר כי לפרדו אין כוונה להתפשר על נורמות וערכים גם עם העובדים הבכירים ביותר בארגון.

מלשכת רה"מ נמסר לעיתון "ישראל היום" כי "מיד עם היוודע הפרטים נפתחה חקירה פנימית בארגון, שבעקבותיה החליט ראש המוסד להעביר את החקירה למשטרת ישראל. ההחלטה הסופית לגבי מעמדו של ראש הגף תתקבל רק עם סיום כל ההליכים הרשמיים כמתחייב בחוק"

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת