תכנית אמריקנית לתקיפה במתקני הגרעין של אירן הוצגה בפני רה"מ נתניהו

היועץ האמריקני לביטחון לאומי, טום דונילון, הציג בפני רה"מ נתניהו תכנית מגירה לתקיפה אמריקנית במתקני הגרעין באירן, למקרה שהמאמצים הדיפלומטיים בנושא ייכשלו - כך מדווח עיתון "הארץ". מלשכת רה"מ נמסר כי הם אינם מתייחסים לתוכן שיחות סגורות, "גם אם מדובר במידע שאינו נכון", לשון התגובה

האם האמריקנים מנסים "להרוויח זמן"? (רויטרס)

נערכים למערכה: טום דונילון, היועץ לביטחון לאומי של הנשיא האמריקני ברק אובמה, הציג לאחרונה בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו תכנית מגירה לתקיפה אמריקנית באירן, כך מפרסם הבוקר עיתון "הארץ". על פי הערכות המהלך נועד ל"הרוויח" זמן נוסף עבור האמריקנים ולמנוע מישראל לתקוף לפני הבחירות לנשיאות שיתקיימו בחודש נובמבר.

לטענת גורם אמריקני בכיר, דונילון שנפגש עם נתניהו בישראל לפני כשבועיים, הציג בפניו סקירה מפורטת באשר לתכנית הפעולה הצבאית נגד מתקני הגרעין של הרפובליקה האסלאמית. במפגש, שערך כשלוש שעות, השתתף גם היועץ הישראלי לביטחון לאומי, האלוף יעקוב עמידרור.

דונילון הבהיר לנתניהו כי לא מדובר רק במסר תקשורתי וכי האמריקנים נערכים לאפשרות ממשית של כשלון המגעים הדיפלומטים בין מעצמות המערב לאירן. פקיד אמריקני אחר הוסיף ציין כי האפשרויות הדיפלומטיות טרם נזנחו. "בהתבסס על המידע שברשותינו, אנחנו חושבים שעדיין יש זמן לדיפלומטיה ועדיין לא הגיע הזמן לפעולה צבאית נגד אירן", ציין המקור. בלשכת ראש הממשלה הדגישו כי אינם מתייחסים לתוכן של שיחות סגורות, גם אם מדובר במידע שאינו נכון.
 

רומני נחת בישראל; צפוי לדון גם בתכנית הגרעין האירנית

אמש נחת המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, מיט רומני, לביקור חפוז בישראל. רומני, המיודד עם ראש הממשלה נתניהו עוד מעבודתם המשותפת בשנות ה-70, צפוי לשדר חזית אחידה עם צמרת ההנהגה הישראלית במטרה למשוך את הקול היהודי לקראת הבחירות שייערכו בעוד כשלושה חודשים בארה"ב.

על פי ההערכות, יזכה רומני לקבלת פנים חמה מצד המנהיגים הישראלים, שילחצו עליו להביא להמשך הפעולות והחרפת הסנקציות הבינלאומיות נגד אירן, במטרה להביא לעצירת תוכנית הגרעינית. רומני מצידו, ינסה להדגיש את מחויבותו לביטחונה של ישראל כדי לשפר את מעמדו בקרב המצביעים היהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת