קרנית גולדווסר: "שנסראללה יגמור כמו מורנייה ובן-לאדן"

בתגובה ראשונה לסרט החטיפה שפרסם חיזבאללה אתמול, תקפה קרנית גולדווסר שאיבדה את בעלה אהוד באירוע את החיזבאללה והאיחוד האירופי. "זו מניפולציה של בני אדם שרק טוענים שהם כאלה. אני מקווה שנסראללה לא יראה אור יום בחייו - אם זו לא פעולה של ארגון טרור, אז מה כן?"

לראשונה מאז פרסמה הטלוויזיה בלבנון את תיעוד החטיפה של אלדד רגב ואהוד גולדווסר ז"ל, האירוע שהביא לפרוץ מלחמת לבנון השנייה, הגיבה אלמנתו של אהוד קרנית, לדברים.

"זו עוד מניפולציה שמפעיל עלינו נסראללה", אמרה גולדווסר לדנה ויס בתכנית "פגוש את העיתונות". "המניפולציה הראשונה הייתה ברגע שהוא חטף את יקירינו ואהובינו למען פרסום ודברים מתועבים. זה ההבדל בין בני אדם לבין כאלה שטוענים שהם כאלה. לצערי הסרט לא מחדש לנו כלום, מכיוון שהשאלה היחידה שנותרה פתוחה היא אם הם יצאו על הרגליים או לא, וכאן הסרט נעצר".

בהמשך דבריה, המשיכה גולדווסר לתקוף את מנהיג חיזבאללה. "מהרגע שהוא חטף את אודי, הוא לא רואה אור יום. אני מאחלת לו שימשיך לא לראות את אור היום, ושיגמור כמו בן-לאדן ומורנייה - גם הם חשבו שהם יחיו שנים ארוכות".

"אני רוצה לשאול את האיחוד האירופי שצפה בסרט, ועדיין לא מעוניין להגדיר את חיזבאללה כארגון טרור - אם זו לא פעולת טרור, אז מה כן?", תהתה גולדווסר. "הסרטון הזה כואב לכולנו", סיכמה, "הוא כואב לכל מי שהיה איתנו וחווה איתנו את הטלטלות והסוף הטרגי".

האירוע שהביא לפרוץ המלחמה:

שש שנים אחרי מלחמת לבנון, שידר אמש ערוץ החדשות הלבנוני "אל-מייאדין" תיעוד ראשון ובלעדי של התקרית שגרמה לפרוץ המלחמה: חטיפת החיילים אלדד רגב ואודי גולדווסר.

בתמונות נראית חוליית חיזבאללה, בפיקודו של עימאד מורנייה, חוצה את גדר הגבול ופותחת באש לעבר ההאמרים של צה"ל. בתוך דקות ובמהלך חילופי האש נפגע ההאמר של גולווסר ורגב, ואז מתועדת ההסתערות עליו. בשלב זה מוקפאת התמונה. מהתיעוד עולה עד כמה היה קל לחצות את גדר הגבול לתוך ישראל וכיצד בקלות הוציא חיזבאללה לפועל את פיגוע החטיפה הזה, שלדבריו תוכנן במשך שלושה חודשים.

בתמונות הקשות לצפייה נצפה כוח חיזבאללה חוצה את ה"שטח המת", כפי שהוגדר בישראל. בחיזבאללה אמרו שבארגון ידעו מראש שמבחינת ישראל מדובר בשטח קשה לתפעול. כעת מתברר שגם הג'יהאד האיסלמי היה מעורב בו - ואנשיו בחרו את שם הפעולה :"ההבטחה הנאמנה".

ערוץ "אל-מייאדין" הוא ערוץ החדשות שהקים רסאן בן ג'דו, מנהלה לשעבר של רשת "אל-ג'זירה" בביירות, שהתפטר מתפקידו והקים ערוץ עצמאי בעקבות שינוי אופי הסיקור התקשורתי של אל-ג'זירה נגד המשטר הסורי באירועי המחאה. בן ג'דו נחשב למקורב מאוד לבכירי חיזבאללה, והיה גם לראשון שראיין את מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה במהלך מלחמת לבנון השנייה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת