הנשק החדש-ישן של צה"ל: קריקטורות

ההסברה, כידוע, צריכה להיות טוטלית ובכל המישורים. גם בדובר צה"ל הבינו שכדי להחדיר מסרים ברמת התודעתית - יש צורך בכלים נגישים. לכן, הוחלט להשתמש בנשק החדש-ישן, הקריקטורות, וכעת מקווים שסגנון האמנות הסאטירי יעשה את העבודה

הקריקטורה השבועית של דובר צה"ל (דובר צה"ל)

כלי המסרים החדש של דובר צה"ל: כוחן של הרשתות החברתיות והרשת בכלל בקביעת סדר היום ודעת הקהל ידועות גם ביחידה האמונה על העברת המסרים של צה"ל. מאז היכנסו לתפקיד, מקפיד דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי לעדכן את דף הפייסבוק שלו ומנחה את אנשיו לחשוב באופן יצירתי ולהגביר את השימוש ברשתות החברתיות.

לצד זאת, משתמש דובר צה"ל בקריקטורות, אמצעי בו נעשה בעבר - אך השימוש בו גובר לאחרונה. בצה"ל אומרים כי הקריקטורות שהעלה דובר צה"ל לעמוד הפייסבוק שלו צברו הצלחה ברשת - עם שיתופים ותגובות רבים של גולשים מכל העולם וכן מישראל.

הקשר הכימי בין נסראללה לאסד

"אנחנו מנסים לנקוט בדרכים שונות על מנת לקיים שימוש נרחב בתקשורת החברתית וקרקטורה כזאת יכולה לרוץ ברשת ולמשוך תשומת לב", סיפר גורם צבאי. "רק לאחרונה צבר דף הפייסבוק של צה"ל יותר מ-100,000 לייקים - וקריקטורות והסברה מזוג זה יכולים למשוך עוד גולשים מהארץ מהעולם".

בצה"ל בוחרים את הקריקטורות לפי הנושאים החמים הנמצאים על סדר היום. כך למשל, הופצה השבוע הקריקטורה הקשורה ליחסי חיזבאללה סוריה, כשברקע הדיבורים על הנשק הכימי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת