שר הפנים הבולגרי: "רישיון המחבל מבורגס אותר לפני 5 שנים"

סוכנות הידיעות הבולגרית מדווחת כי המחבל שביצע את הפיגוע הקטלני בבורגס, ביקר במדינה כבר לפני חמש שנים - באמצעות רישיון נהיגה שעליו מוטבעים אותם הפרטים שעמם נכנס למדינה בפעם האחרונה - והרצחנית. מצוד אחר מחבל נוסף בחולייה

"רישיונו אותר בעיר במדינה" (רויטרס)

האם המחבל שביצע את הפיגוע הרצחני בבורגס שבבולגריה נכנס למדינה כבר לפני חמש שנים, באותה הזהות? רשיון הנהיגה של המחבל שפוצץ את המטען שגבה את חייהם של חמישה ישראלים, זוהה במדינה לפני כחמש שנים על ידי פקיד ממשלתי - כך מדווחת סוכנות הידיעות הבולגרית.

על פי הדיווח, שר הפנים הבולגרי צווטן צווטנוב ציין בפני גורמים במדינה, כי המסמך זוהה לראשונה בעיר השנייה בגודלה בבולגריה - פלובדיב, בשנת 2007. עוד נמסר, כי לא ברור האם במסמך השתמש אותו אדם שביצע את הפיגוע בבורגס.

שר הפנים הבולגרי ציין, כי המסמך היה "מזויף בצורה מרשימה, וככל הנראה לא הוכן בבולגריה". הטלוויזיה הבולגרית ציטטה היום את צווטנוב, כאומר כי "למחבל מבורגס לא היו תכונות ערביות".

המשטרה בבורגס מחפשת אחר סייען בעל דרכון אמריקני

המשטרה הבולגרית מנהלת מצוד אחר אדם בעל דרכון אמריקני שהזדהה בשם דיוויד ג'פסון, שהתגורר בוורנה בשבועות האחרונים וסייע למחבל שהתפוצץ באוטובוס התיירים הישראלים בבורגס. מידע שהגיע לידי החוקרים בבולגריה, המחבל מבורגס קיבל סיוע מאותו אדם, והמשטרה מעריכה שהוא עדיין נמצא בשטח בולגריה.

החוקרים מנסים להתחקות אחר עקבותיו של ג'פסון, שנראה לאחרונה בבית מלון בוורנה. בשלב זה, החוקרים פועלים לאיתורו באמצעות קלסתרון שהופץ בסוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת