מחדל: פלסטיני חדר למוצב - ונעצר

בשעות הבוקר הצליח פלסטיני לחדור אל תוך מוצב צה"ל בבקעת הירדן, מבלי שאף חייל ישים לב לכך. כעבור זמן קצר הוא נעצר והועבר לחקירה, בה סיפר כי תכנן לגנוב אמל"ח. גורם צבאי: "זה יכול היה להיגמר אחרת". מפקדי האוגדה והחטיבה יתחקרו האירוע

הצליח לחדור ונעצר. ארכיון (חדשות 2)

שוב, תקרית בטיחות חמורה בצה"ל: בשעות הבוקר הצליח פלסטיני לחדור למוצב בבקעת הירדן, גנב אמצעי לחימה מהמקום - ובתוך זמן קצר הצליחו חיילי המוצב להשתלט עליו ולעצור אותו. בצה"ל מתחקרים כעת את האירוע.

הפלסטיני הצליח לחדור אל תוך המוצב, מסיבה שאינה ברורה בשלב זה. רק כאשר הבחינו בו החיילים משוטט בתוך המתחם - השתלטו עליו ועצרו אותו. חקירה ראשונית שלו העלתה כי התכוון להגיע למחסן אמצעי הלחימה במוצב ולגנוב ממנו נשק ותחמושת. כמו כן התברר כי הוא הצליח במשימתו, אך נעצר לפני שהספיק להימלט. הוא הועבר לחקירת כוחות הביטחון.

גורם צבאי אמר לחדשות 2 באינטרנט כי האירוע נמצא כעת בתחקיר ראשוני בגדוד, ויועבר גם לתחקיר מיוחד שיערוך מפקד החטיבה וגם מפקד האוגדה. גם הערב, שעות אחרי התקרית, ממשיכים בצה"ל לבדוק כיצד הצליח הפלסטיני לחדור למוצב. "הפלסטיני הצליח להיכנס למחסן האמל"ח. מדובר בכשל חמור שיכול היה להסתיים אחרת", אמר הגורם הצבאי לחדשות 2 באינטרנט. "הוא הצליח לחדור את גדר המערכת באזור".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בשעות הבוקר חדר פלסטיני למוצב בבקעת הירדן. הפלסטיני נתפס והועבר לחקירות כוחות הבטחון. האירוע נמצא בתחקיר".

בראשית החודש הצליחו גנבים בדואים לחדור לתוך מתחם הבונקר בסיס צאלים שבנגב. הם הגיעו למקום רכובים על גבי טרקטורון שבעזרתו פרצו את גדר הביטחון המקיפה את המתחם וכך נכנסו לשטחו.

עד להגעת צוות סיור מהבסיס הספיקו הגנבים לחדור לאזור הרגיש בבסיס ולקחת ארגזים מהמקום. החיילים פתחו במרדף אחר החשודים, אך אלה הצליחו להימלט במהירות בזכות הטרקטורון. לבסוף התקבלה פקודה מהחמ"ל להפסיק את המרדף ולמעשה לאפשר לגנבים לברוח, זאת למרות שכאמור היו בידיהם אמצעי לחימה. בצה"ל מציינים שהפקודה הזו ניתנה מפני שהגנבים יצאו מחוץ לשטח הריבוני של בסיס צאלים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת