כמעט אסון: מטוס קרב פגע בצינור תדלוק באוויר במהלך תרגיל בדרום

במהלך תרגיל של תדלוק אווירי בדרום, נשבר צינור תדלוק של מטוס בואינג ופגע בחופה של מטוס קרב מסוג F16. שני כלי הטיס נפגעו וביצעו נחיתת חירום בבסיס עובדה של חיל האוויר. מפקד חיל האוויר הקים צוות חקירה. גורם בחיל האוויר: "יכול היה להסתיים באסון". חקירה ראשונית: מטוס הקרב לא שמר מרחק מצינור התדלוק

כמעט תאונה באוויר, ארכיון (רויטרס)

כמעט ונפגע: במהלך תרגיל של תדלוק אווירי בדרום, צינור תדלוק של מטוס "ראם" מסוג בואינג 707 של חיל האוויר, נשבר ופגע בחופה של מטוס קרב מסוג F16, המכסה את תא הטייס. גורמים בחיל האוויר סיפרו כי התרגיל הסתיים ללא נפגעים אך נזקם נגרם לשני כלי הטיס.

לאחר הפגיעה, ביצעו שני כלי הטיס נחיתת חירום מוצלחת בבסיס עובדה בדרום. מפקד חיל האוור אלוף אמיר אשל הורה על הקמת צוות חקירה. לצוות המטוס שלום. "זה היה יכול להסתיים באסון גדול", סיפר גורם בחיל האוויר. "העניין עכשיו נבדק - מדובר בתקלה נדירה במיוחד".

מחקירה ראשונית עולה שטייס הקרב לא שמר מרחק מצינור התדלוק והתקרב יתר על המידה למטוס התדלוק.

מחשש לתקלה: עשרות מטוסי F16 קורקעו

מפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל הורה שלשום לקרקע עשרות מטוסי F16 בשל חשש מתקלה טכנית שעלולה לפגוע במנועים, כך פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות". מדובר בעשרות מטוסים שנמצאים בטייסות חיל האוויר בבסיס רמת דוד ובבסיס חצור.

כתוצאה מעומסי החום הכבדים בימים האחרונים, זיהו בחיל לאחרונה כי הציפוי הפנימי של כונס האוויר המשמש להזרמת אוויר למנוע המטוס התקלף, וכי יש חשש כי חלקים ממנו יחדרו למנוע במהלך הטיסה - מה שיכול לפגוע בתפקוד המנוע. גורמי המקצוע בחיל האוויר פועלים לתקן את התקלה ולקלף את הצבע מהחלקים השונים. בצה"ל העריכו כי תוך זמן קצר העבודה תושלם והמטוסים ישובו לטיסות אימון סדירות.

מדובר בעשרות מטוסים שמהווים את חוט השדרה של חיל האוויר במקרה של תקיפה. בחיל האוויר הבהירו כי אם יידרשו המטוסים יוזנקו מיד לאוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת