מהישיבה באלעד - אל גדוד הנח"ל החרדי

200 חרדים התגייסו היום לצה"ל במחזור הגיוס הגדול ביותר של הנח"ל החרדי שיצא היום לדרך. בשקט מתחת להמולת הוויכוח על גיוס חרדים – המספר החרדים המתגייסים רק עולה. ליווינו את נאור חתוקה משלב אריזת התיק עד שנכנס לבקו"ם. ויש לו גם מסר למופז ולפיד: "אין סיכוי שכולם יתגייסו, זו תעמולת בחירות"

נאור חתוקה, צעיר חרדי מהעיר אלעד, התייצב היום בשערי הבקו"ם. אך בניגוד למרבית חבריו, הוא לא הגיע כדי לקבל פטור, אלא כדי להתגייס לשירות קרבי בגדוד הנח"ל החרדי נצח יהודה.

"ישנתי שעתיים הלילה, אני מאוד מתרגש", סיפר נאור, "ארזתי כל מה שצריך, תפילין וטלית והולכים לצבא בעזרת השם". גיוסו של נאור הגיע רק לאחר שהוריו נועצו עם רב, שתמך במהלך. "זה יתרום לו ויחשל אותו", הסבירה אמו לימור. "הרחוב החרדי צריך להיפתח. אני קיוויתי שהוא יהיה אברך, אבל בשורה התחתונה זו בחירה שלו".

לא לבד על מדי ב'

במחזור הגיוס הנוכחי התגייסו 200 חרדים לשירות, מספר המהווה עלייה של 30% לעומת השנה שעברה. העלייה מתאפשרת לאחר מאמצים רבים של צה"ל ומשרד הביטחון להתאים תכניות לחרדים שמעוניינים לשרת. "חתמתי תורתי-אומנותי, אבל זה לא התאפשר", סיפר נאור. "כשחשבתי על העתיד שלי, הבנתי שזה לא ריאלי בשבילי לשבת וללמוד. אבל זה לא קל".

כ-1,200 חרדים מתגייסים מדי שנה, כאשר התמיכה בהם ברחוב רק עולה, זאת בנוסף לשיעורי ההשתלבות ההולכים וגוברים שלהם בשוק העבודה. נתונים אלה מראים על השינוי מתחת לפני השטח, ועל העובדה שאולי הסערה הפוליטית האחרונה רק מזיקה למגמות אלה. "יאיר לפיד ומופז עושים את הקמפיין הזה נטו כתעמולת בחירות", סיכם נאור. "אני בא מהחברה הזו, וזה יהיה בלתי אפשרי לגייס את כולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת