הפרקליטות הצבאית הורתה לחקור את תקרית הנגיחה בחברון

עדות נוספת למורכבות החיים והמתח הגואה בעיר האבות: ארגון "בצלם" הפיץ סרטון שלטענת פעיליו צולם אתמול, ומתעד תקרית אלימה בין פלסטיני המתגורר במקום לבין כוח צה"ל. בתמונות מתועד קצין צה"ל נוגח בפניו של הצעיר שנעצר בעודו מדמם. בצה"ל טוענים כי הקצין הותקף לפני שנגח, מצ"ח תפתח בחקירה. כך זה נראה

הפרקליטות הצבאית הורתה הערב למצ"ח לפתוח בחקירת אירוע בו צולם אמש קצין צה"ל בחברון, ע"י אנשי ארגון "בצלם" כשהוא מכה צעיר פלסטיני. "צריך לבחון היטב את התמונות", סיפר גורם צבאי לחדשות 2 באינטרנט. "באם יתברר כי אכן הקצין תפקד לא כשורה - אז מדובר באירוע חמור, אך יש להמתין להמשיך הבירור".


ארגון "בצלם" פרסם סרט שלטענת פעיליו צולם אתמול בחברון, שבו נראה קצין צה"ל נוגח בפניו של פלסטיני מקומי. לפי הארגון, החלה התקרית כולה כשחייל דרש מכמה בני נוער להציג תעודת זהות במחסום בית הדסה, ואחר כך הורה להם להמתין לו כשהם צמודים לקיר.

לטענת הפלסטיני, הגיע למקום קצין בדרגת סגן שדחף אותו. השניים נראים מתגוששים, עד שאותו הקצין נגד בפניו של הנער - שנראים, אחר כך, מגואלים בדם.

צפו בתיעוד שצולם ע"י אנשי בצלם:

מ"בצלם" נמסר כי תיעוד הווידאו הועבר לידי דובר צה"ל. בארגון הבטיחו גם להעביר את הסרטון לידי מצ"ח בדרישה לפתוח בחקירה. 

בצה"ל מסרו בתגובה לתמונות כי "במהלך פעילות שגרתית בחברון סירבו קבוצת פלסטינים להזדהות בפני כח צה"ל. משהגיע למקום מפקד הכח, הוא הותקף באלימות ע"י אחד הפלסטינים שהתפרע בנקודה - דבר שאינו מוצג בסרטון. על פניו נראה כי הסרטון ערוך באופן מגמתי ואינו מייצג את ההתרחשות במלואה, האירוע נמצא בבחינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת