אירן: ישראל ביצעה את הפיגוע בבולגריה

שגריר אירן באו"ם טוען כי ממשלת ישראל היא זו שביצעה את הפיגוע בבולגריה, בו נהרגו 5 ישראלים. "ההיסטוריה של ישראל מלאה בפעולות טרור, המשטר הזה הרג את אזרחיו או יהודים חפים מפשע ברחבי העולם במהלך עשרות שנים". סגן שגריר ישראל הגיב: "הערות דוחות מפי משטר שטוען שה-11 בספטמבר היה קונספירציה ומכחיש את השואה"

הפיגוע בבולגריה, בשבוע שעבר (חדשות 2)

שגריר אירן באו"ם מאשים את ישראל בתכנון ובביצוע פיגוע ההתאבדות באוטובוס התיירים בנמל התעופה בבורגס בשבוע שעבר, פיגוע בו נהרגו חמישה ישראלים לצד נהג האוטובוס הבולגרי ונפצעו 35 בני אדם, כולם אזרחי ישראל.

"זה מדהים שרק כמה דקות לאחר הפיגוע, בכירים ישראלים האשימו כי אירן עומדת מאחוריו", אמר השגריר האירני לאו"ם מוחמד קזאי בישיבת מועצת הביטחון. "אנו מעולם לא היינו מעורבים בפגיעה מתועבת כזאת בחפים ומפשע, ולעולם לא נעשה זאת".

אז האשים האירני את ישראל בביצוע הפעולה: "פעולות טרור כאלו יכולות להיות מתוכננות ולצאת אל הפועל רק במשטר שההיסטוריה שלו מלאה בטרור שהופעל בידי המדינה, התנקשויות בהם הואשמו אחרים - פעולות שנעשו רק למען רווח פוליטי. אני יכול למנות דוגמאות רבות", המשיך השגריר, "דוגמאות שמראות שהמשטר הזה הרג את אזרחיו שלו או יהודים חפים מפשע ברחבי העולם במהלך עשרות שנים".

"הגיע הזמן לעצור את הטרור האירני"

סגן שגריר ישראל באו"ם חיים וקסמן הגיב בזעם לדבריו ואמר כי טביעות האצבע של אירן נמצאו בפיגוע בבולגריה, וכן בעשרות ניסיונות פיגוע אחרים במהלך החודשים האחרונים ברחבי העולם. "אלו הערות דוחות, אך לא מפתיע שהם מגיעות מאותה ממשלה שאומרת שפיגועי ה-11 בספטמבר היו קונספירציה וגם מכחישה את השואה". את דבריו סיכם בכך שאמר "הגיע הזמן שהעולם יעצור את קמפיין הטרור האירני הזה".

מייד לאחר הפיגוע ראש הממשלה נתניהו האשים את אירן ואת חיזבאללה בביצועו. חיזבאללה טען כי אין לו קשר אליו. כמה חוקרים טענו כי אירן מנסה לנקום על חיסול מדעני הגרעין שלה באמצעות פגיעה בישראלים, חיסולים בהם היא מאשימה את ישראל.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת