ברק: אירן גרעינית מסוכנת יותר מתקיפה

ברק ונתניהו התייחסו לפרסומים לפיהם אירן תעשיר אורניום ברמה של 60%. "אירן גרעינית עשויה להיות מסוכנת יותר ממאמצי הסיכול", אמר ברק. נתניהו: "אנחנו מחויבים לעשות הכל כדי לעצור את פרוייקט הגרעין"

ברק: אירן גרעינית מסוכנת מתקיפה (חדשות 2, ארכיון)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס שוב "לעשות כל שביכולתנו" למנוע התגרענות אירנית. נתניהו אמר את הדברים בטקס הסיום של המכללה לביטחון לאומי לפרסומים לפיהם אירן תמשיך בהעשרת אורניום עד לרמה של 60%.

שר הביטחון אהוד ברק אמר בטקס "אני מודע היטב לקשיים הכרוכים בסיכול הגעתה של איראן לנשק גרעיני. אבל ההתמודדות עם אותו אתגר תהיה מסוכנת ומורכבת בהרבה כשיבשיל". ברק הסביר כי הימצאות נשק גרעיני בידי אירן יוביל לפתיחת מרוץ חימוש בעולם הערבי כולו.

גם רה"מ נתניהו הגיב לפרסומים והבהיר כי הגרעין האירני עלול לערער את היציבות באזור. "אנחנו רותמים את הקהילה הבינלאומית כדי שיופעל לחץ כבד ביותר על אירן, ואנחנו מחויבים לעשות כל שביכולתנו לעצור את התגרענותה", אמר נתניהו.

אירן: נעשיר אורניום עד לרמה של 50%-60%

אמירותיהם של ברק ונתניהו באות בהמשך לפרסומים באירן כי בכוונת הממשל להמשיך בתהליך העשרת האורניום עד לרמה 50%-60%. על פי הדיווחים, העשרת האורניום תתבצע בעבור ייצור דלק לספינות וצוללות שברשות אירן.

עד כה האירנים נמנעו מפרסום הצהרות מסוג זה, ככל הנראה בעקבות השיחות עם המערב. אולם לאחרונה גורמים מדיניים באירן מבהירים כי בעתיד "לא ימשיכו להיכנע לתכתיבים מן המערב".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת