"אל-קעידה" בקלטת חדשה: אנחנו אחראים לחבלה בצינור הגז המצרי

ארגון הטרור לקח לראשונה אחריות לפיצוצים בצינור שמעביר את הגז לישראל. בקלטת וידאו שהופצה היום, הבטיחו אנשי "אל קעידה" להמשיך ולפגוע ביעדים שקשורים לכלכלה הישראלית. כך זה נראה

לפחות 15 פעמים חיבלה יד זדונית בצינור הגז בסיני, שהיה אחד ממקורות האנרגיה המרכזיים של ישראל עד לביטול הסכם האספקה על ידי חברת הגז המצרית לפני שלושה חודשים. היום לוקח לראשונה ארגון "אל-קעידה" אחריות וחושף לראווה את הדמויות שמאחורי פעילות הטרור הזאת - השלוחה של הארגון בסיני, הנקראת "ארגון התומכים בירושלים".

פניהם טושטשו מטעמי ביטחון, אך מפקדיהם אומרים בתיעוד הווידאו שהופץ היום: "מה שעשינו הוא בגדר הגנה על אוצרות המדינה וזכויות העניים". מאז נפילת משטר מובארק חלה תאוצה בפעילות הטרור בסיני, וב"אל-קעידה" בחרו למקד את פעילות הטרור שלהם בחודשים הללו בחבלה שיטתית בצינור הגז הטבעי.

טרור כלכלי

בתיעוד הווידאו שהפיצו היום, מתואר כיצד בחסות החשיכה ובהיעדר כל מכשול צבאי ניהלו המחבלים תצפיות שיטתיות ומקדימות, הניחו את המטענים ופוצצו אותם לקול קריאות "אללה אכבר".

המסר של הפעילים לישראל בקלטת החדשה הוא, שלטרור מבית היוצר של "אל-קעידה" יש גם יעדים כלכליים. "הכינו את הכלכלה של היישות הציונית מכה אנושה", אומר מפקד הארגון בסיני. "המכה הזאת גרמה להפסדים של מיליארדים, שמתבטאים בעליית מחירי החשמל, מחירי כל הסחורות ובצמצום תקציב התחמשות האמצעים הצבאיים של הציונים".

בסיני, אם כן, ידו של ארגון "אל-קעידה" אינה מונחת רק על הדק הרובה, אלא גם על תשתיות המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת